RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

CBA weszło do MON. Chodzi o przetarg z udziałem zielonogórskiej firmy

27 lipiec 2017
(0 głosów)

Kilka dni temu zielonogórska firma Hertz System LTD wygrała przetarg, ogłoszony w maju 2016 roku przez MON, na 1224 kompletów "wojskowego odbiornika GPS z modułem SAASM+". Wartość zamówienia przekraczała 42 miliony złotych.

W przetargu uczestniczyły dwie firmy: Siltec Sp. z o.o i Hertz Systems LTD. Wygrała ta druga, a pod dokumentem podpisał się Paweł Mączka, zastępca szefa Inspektoratu Uzbrojenia MON. We wtorek, 25 lipca na łamach tygodnika "DoRzeczy.pl" ukazał sie artykuł, w którym Wojciech Wybranowski oskarża lubuską firmę o to, że wcześniej brali udział w ustawianych przetargach na dostawy dla wojska. Szefostwo firmy Hertz Systems Ltd było bohaterami afery korupcyjnej na dostawy sprzętu dla wojska w 2010 roku.

Dzień później, w środę 26 lipca do Ministerstwa Obrony Narodowej weszli Funkcjonariusze CBA. Według tygodnika przeszukanie i zabezpieczanie dokumentów trwało kilka godzin.

Otrzymaliśmy dziś oświadczenie Zarządu Spółki Hertz Systems LTD, w którym czytamy, że "Spółka wzięła udział w postępowaniu rozpisanym w 2016 roku przez Inspektorat Uzbrojenia MON na dostawy dla Sił Zbrojnych RP wojskowych odbiorników GPS z modułem SAASM. Oferta spółki została wybrana jako najkorzystniejsza. Jak wynika z ogłoszonego w dniu wczorajszym komunikatu MON, Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę (w ramach swoich ustawowych uprawnień) dokumentów w Inspektoracie Uzbrojenia MON związaną z zakończonym postępowaniem. Artykuł dziennikarza Wojciecha Wybranowskiego zamieszczony na stronie internetowej tygodnika "DoRzeczy.pl" zawiera wiele kłamstw i nieprawdziwych informacji i w naszym przekonaniu jest próbą dokonania zmiany podjętej decyzji wskutek medialnego nacisku. W artykule nie ma jakichkolwiek zarzutów co do samego postępowania tylko znacząca jego część opisuje wyłącznie kwestię nie związane z zakończonym obecnie postępowaniem. W związku z powyższym Zarząd Spółki podejmuje wszelkie przewidziane prawem kroki prawne w celu ochrony dobrego imienia Spółki, która jest podmiotem polskim z udziałem kapitałowym Skarbu Państwa. "

Kończąc Hertz zaznaczył, że firma zaoferowała na najkorzystniejszych warunkach produkt, który został zaprojektowany i jest produkowany w Polsce przez polskich inżynierów. Druga oferta była ofertą sprzętu zagranicznego.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.