Minister Zdrowia podpisał porozumienie z rezydentami

09 luty 2018
(0 głosów)

8 lutego, Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski podpisał porozumienie z lekarzami rezydentami. Po serii spotkań udało się osiągnąć kompromis, na którym zyskają pacjenci i system opieki zdrowotnej w całym kraju – w tym również w naszym regionie.

Pakiet rozwiązań jakie zostały zawarte w porozumieniu z lekarzami rezydentami odpowiada na konkretne problemy, w tym te dotyczące warunków płacy i pracy lekarzy rezydentów.

W naszym województwie mamy 232 rezydentów.

Najważniejszy element porozumienia:

  • Przyspieszenie corocznego wzrostu nakładów i sprawniejsze osiągnięcie poziomu 6% PKB już w 2024 roku – to działanie podejmowane na poziomie centralnym, przełoży się na wzrost finansowania opieki zdrowotnej.
  • Określona pula dodatkowych środków zostanie przeznaczona również na służbę zdrowia w województwie lubuskim, co pozwala nam z nadzieją patrzeć w przyszłość. Więcej środków to lepsza jakość i większa dostępność świadczeń dla pacjentów. Każdego roku w naszym województwie na zdrowie wydatkowanych jest prawie 2 miliardy złotych – teraz te kwoty jeszcze wzrosną.
  • Realizowana jest obecnie reforma kształcenia zawodowego oraz stale zwiększane są liczby miejsc na studiach i szkoleniu specjalizacyjnym. Aktualnie na kierunku lekarskim w województwie lubuskim studiuje 120 młodych, przyszłych lekarzy.

W województwie lubuskim pracuje 2052 lekarzy co daje nam 500 osób na każdego lekarza. Zajmujemy 14 miejsce w Polsce.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.