Sięgnij po sukces!

07 maj 2018
(2 głosów)
Pixabay

Pod takim hasłem w poniedziałek 14 maja odbędzie się Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizowany przez zielonogórski Zakład Ubezpieczeń Społecznych we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej.

Na spotkanie zapraszamy nie tylko osoby dotknięte niepełnosprawnością oraz ich opiekunów ale także pracodawców zatrudniających bądź planujących zatrudnić takie osoby. Dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy cykl wykładów, podczas których będzie można dowiedzieć się jakie są potrzeby aktywizacji osób z niepełnosprawnością w aspekcie psychologiczno-społecznym, na jakie wsparcie z Państwowego Urzędu Pracy mogą liczyć pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne, jak wygląda aktywizacja zawodowa osób z autyzmem oraz gdzie osoby z niepełnosprawnością mogą znaleźć dostosowane do ich potrzeb oferty pracy.

Wykłady poprowadzą specjaliści z Uniwersytetu Zielonogórskiego, przedstawiciele Państwowego Urzędu Pracy, stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem” oraz Centrum Integracja Zielona Góra. Na miejscu do dyspozycji będą także eksperci ZUS i PFRON, którzy odpowiedzą na indywidualne pytania. Spotkanie będzie też doskonałą okazją dla pracodawców aby wymienić się doświadczeniami oraz poglądami w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnością. Dla uczestników przygotowaliśmy słodki poczęstunek.

Na Dzień Osób z Niepełnosprawnością zapraszamy 14 maja (poniedziałek) w godz. 10:00 – 11:45 do siedziby Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej przy ul. Reja 6.

Opracowała: Agata Muchowska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa lubuskiego

PROGRAM DNIA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

„Sięgnij po sukces!”

Zielona Góra, 14 maja 2018 r., godz. 10.00

Miejsce:

Biuro Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej

ul. Reja 6, II piętro

10.00 - 10.20 Powitanie uczestników i otwarcie spotkania

Roman Śniedziewski - Dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Jarosław Nieradka – Dyrektor Biura OPZL

Andrzej Gonia – Dyrektor Oddziału PFRON

10.20 - 10.35 Potrzeba aktywizacji osób z niepełnosprawnością w aspekcie psychologiczno - społecznym

Dr Helena Ochonczenko – Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii Uniwersytet Zielonogórski

10.35 - 10.50 Wsparcie pracodawców realizowane przez PUP w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością.

Małgorzata Lada – Doradca zawodowy PUP w Zielonej Górze

10.50- 11.10 Przerwa kawowa

Porady ekspertów ZUS i PFRON

11.10 - 11.25 Aktywizacja zawodowa osób z autyzmem

Mateusz Andrysiak – Prezes Zarządu Dalej Razem

11.25 - 11.40 Portal „ Sprawni w pracy” narzędziem do poszukiwania pracy i pracownika

Marta Rogalińska – Dyrektor Centrum Integracja Zielona Góra

11.40 - 11.45 Zakończenie

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.