Pierwsi absolwenci szkoleń finansowanych ze środków Funduszu OPEN już są!

18 lipiec 2018
(2 głosów)
Autor:  Sylwia Wyganowska
Pierwsi absolwenci szkoleń finansowanych ze środków Funduszu OPEN już są! Pixabay

Niektóre osoby, które w marcu i kwietniu wystąpiły o pożyczki proces kształcenia mają już za sobą. Pierwsze 14 osób to generalnie informatycy, którzy skorzystali z krótkoterminowych szkoleń kwalifikacyjnych. Jedna osoba zainwestowała w rozwój swoich osobistych umiejętności. Szkolenia trwały od kilku dni do maksymalnie 2 miesięcy.

Analiza danych statystycznych z ostatnich miesięcy dotyczących osób aplikujących wskazuje na rosnące zainteresowanie pożyczkami nie tylko informatyków, którzy stanowią większość aplikujących o pożyczki (75%). Wśród wniosków pojawiły się również kursy pozwalające uzyskać konkretne uprawnia jak np. prawo jazdy, licencję pilota czy uprawnienia do nurkowania. W ciągu ostatnich 4 miesięcy rozpatrzono prawie 190 wniosków. Ponad 700 osób posiada obecnie aktywne rejestry w Funduszu a ponad 300 osób jest w trakcie przygotowywania wniosków o pożyczki.

Osobami aplikującymi o pożyczki są w większości osoby pracujące (mężczyźni 73%) z wyższym wykształceniem, z dużych miast takich jak Warszawa, Poznań, Wrocław. W ostatnim okresie pojawia się sporo wniosków z mniejszych miejscowości z całej Polski.

Tematyka kształcenia to przede wszystkim informatyka (ponad 70%), w drugiej kolejności finanse i zarządzanie (10%), w pozostałych 20% mieszczą się głównie rozwój zainteresowań osobistych lub hobby takie jak lotnictwo, motoryzacja, nurkowanie.

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się kursy kwalifikacyjne (76%), w drugiej kolejności studia podyplomowe (13%). W ostatnich tygodniach pojawiły się też wnioski na rozwój kompetencji miękkich (rozwój osobisty, hobby, uzdolnienia).

Jak dotąd nie pojawiły się wnioski o kształcenie poza granicami Polski ( w Unii Europejskiej) chociaż jest również taka możliwość, ale być może na jesieni będą pierwsi chętni?

Sylwia Wyganowska

 • W Lubuskiem Kobiety mogą bezpłatnie przeszkolić się z obsługi komputera – zapisy tylko do 10.09.2018!

  W Lubuskiem Kobiety mogą bezpłatnie przeszkolić się z obsługi komputera – zapisy tylko do 10.09.2018!

  Dzięki programowi Lubuska Akademia Szkoleń dla Kobiet - 50 Pań z woj. lubuskiego nauczy się obsługi programów komputerowych, wykorzystywanych do pracy biurowej. Wystarczy, że wezmą udział w 32 godzinowym, bezpłatnym kursie. Program jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Czerwieńsk: Szkolenie w ramach systemu reagowania kryzysowego (ZDJĘCIA)

  Czerwieńsk: Szkolenie w ramach systemu reagowania kryzysowego (ZDJĘCIA)

  W środę, 11 kwietnia, na sali audiowizualnej 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku oraz na terenie jednostki odbyło się ćwiczenie epizodyczne dotyczące udziału wydzielonych sił pułku w zwalczaniu skutków zdarzenia kryzysowego oraz współdziałania z układem pozamilitarnym. Podczas szkolenia zaprezentowała się m.in. Wojskowa i Państwowa Straż Pożarna z Zielonej Góry.

 • Strażacy z powiatu słubickiego szkolili się w zakresie gaszenia pożarów wewnętrznych (ZDJĘCIA)

  Strażacy z powiatu słubickiego szkolili się w zakresie gaszenia pożarów wewnętrznych (ZDJĘCIA)

  W sobotę, 24 marca, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach zorganizowała i przeprowadziła warsztaty w zakresie gaszenia pożarów wewnętrznych. Zajęcia skierowane były do członków jednostek OSP ulokowanych na terenie powiatu słubickiego. W ramach warsztatów przygotowano szereg zajęć teoretycznych jak i praktycznych obejmujących wiele zagadnień.

 • Wielonarodowe współdziałanie (ZDJĘCIA)

  Wielonarodowe współdziałanie (ZDJĘCIA)

  Pododdziały Wielkopolskiej Brygady zostały wzmocnione amerykańską kompanią zmechanizowaną z 2 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (2ABCT). W piątek 26 listopada przydzielony pododdział został zapoznany z zadaniami jakie będzie realizował w strukturach „Siedemnastki” podczas ćwiczenia Borsuk-17.

 • Spotkanie dla przedsiębiorców

  Spotkanie dla przedsiębiorców

  W Gorzowie trwają przygotowania przed europejskim dniem przedsiębiorcy.

 • UZBROJENI NAPASTNICY ZAATAKOWALI NA STACJI PALIW (ZDJĘCIA)

  UZBROJENI NAPASTNICY ZAATAKOWALI NA STACJI PALIW (ZDJĘCIA)

  Ćwiczenia dowódczo – sztabowe, które przeprowadzone były w ramach IX Międzynarodowych Ćwiczeń Zespołów Ratowniczych GREEN MEDline 2017, zakładały napad uzbrojonych napastników na stację paliw. Obsługa stacji i klienci, którzy znaleźli się w śmiertelnym niebezpieczeństwie potrzebowali zdecydowanej reakcji wielu służb. Profesjonalna koordynacja czynności wielu podmiotów pozwoliła w rezultacie na zneutralizowanie napastników i zagrożeń wynikających z ich przestępczego działania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.