NSA uchylił wyrok niekorzystny dla Lubuskiego

24 lipiec 2018
(1 głos)
NSA uchylił wyrok niekorzystny dla Lubuskiego Pixabay

Sprawa dotycząca uchwały Sejmiku w zakresie wpisu instalacji do utylizacji odpadów ZUO International wygrana.

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił niekorzystny dla województwa wyrok WSA i w całości oddalił skargę firmy ws. nie wpisania jej instalacji przetwarzania odpadów w Kunowicach do Planu Gospodarki Odpadami Woj. Lubuskiego. Tym samym nie można aktualnie zarzucić Sejmikowi bezprawnego działania. Lubuskie nie naraża się też na wypłatę odszkodowania. 

Firma ZUO International (z luksemburskim kapitałem) zabiegała o wpisanie jej instalacji przetwarzania odpadów w Kunowicach do Planu Gospodarki Odpadami Woj. Lubuskiego, co musiało odbyć się na mocy uchwały Sejmiku.

Przypomnijmy, że w październiku 2015 r. inspektor nadzoru budowalnego wydał decyzję dopuszczającą instalację do użytku, natomiast komisja gospodarki Sejmiku, która obradowała w grudniu 2015 r., wizytowała tę instalację i stwierdziła duże braki i niezgodności z projektem, co zostało udokumentowane fotografiami. W marcu 2016 roku podczas sesji Sejmiku, wobec kontrowersji, które w trakcie postępowania nie zostały wyjaśnione do końca, Zarząd Województwa postanowił wycofać projekt uchwały dotyczący Planu Gospodarki Odpadami. Następnie zarząd województwa wystąpił do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o sprawdzenie w ramach nadzoru decyzji, którą wydał Powiatowy Inspektor Nadzoru. Firma ZUO International zaskarżyła działania Sejmiku. Sprawa trafiła do sądu. Ostatecznie Naczelny Sąd Administracyjny uchylił niekorzystny dla województwa wyrok WSA i w całości oddalił skargę firmy ws. nie wpisania jej instalacji przetwarzania odpadów w Kunowicach do Planu Gospodarki Odpadami Woj. Lubuskiego. Tym samym nie można aktualnie zarzucić Sejmikowi bezprawnego działania (bezczynności), a więc Województwo Lubuskie nie naraża się na wypłatę odszkodowanie związanego z wnioskiem tej firmy.

Źródło: lubuskie.pl

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Większe wsparcie na kapitał przyrodniczy regionu

  Większe wsparcie na kapitał przyrodniczy regionu

  Zarząd województwa zwiększył pulę pieniędzy w ramach Działania 4.5 Kapitał przyrodniczy regionu. Wsparcie dotyczy projektów realizowanych poza formułą ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. W ramach konkursu pieniądze zasilą 7 projektów na łączną kwotę dofinansowania ponad 18,7 mln zł.

 • W Lubuskiem ruszył program in vitro

  W Lubuskiem ruszył program in vitro

  - To historyczny moment. Dziś po raz pierwszy w 20-letniej historii województwa lubuskiego podpisujemy umowę na realizację programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia in vitro dla mieszkańców naszego województwa – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas konferencji prasowej. W budżecie województwa na ten cel przeznaczono 100 tys. zł. Od dziś pary mogą zgłaszać się do programu.

 • Uwaga! Silne porywy wiatru w regionie. Wydano alert I stopnia

  Uwaga! Silne porywy wiatru w regionie. Wydano alert I stopnia

  Od środy, 3 października, na terenie województwa lubuskiego prognozuje się wystąpienie silnych porywów wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już alert pierwszego stopnia.

 • Uwaga! Syreny alarmowe zawyją w całym regionie

  Uwaga! Syreny alarmowe zawyją w całym regionie

  W czwartek, 27 września, na obszarze województwa lubuskiego w godzinach 12:00 - 12:30 zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych.

 • Koniec gorącej aury? Prognozuje się burze i silne powiewy wiatru do 85 km/h

  Koniec gorącej aury? Prognozuje się burze i silne powiewy wiatru do 85 km/h

  Przed nami prawdopodobnie ostatni dzień ze słoneczną pogodą. Przez najbliższe kilka dni prognozuje się występowanie intensywnych opadów deszczu razem z burzami oraz silnymi powiewami wiatru nawet do 85 km/h. Taka aura może utrzymać się nawet do wtorku.

 • Lubuskie wysoko w rankingu zamożności

  Lubuskie wysoko w rankingu zamożności

  W prestiżowym rankingu zamożności samorządów liczonej per capita, publikowanym przez Pismo Samorządowe "Wspólnota", województwo lubuskie zajmuje od kilku lat wysokie pozycje w kategorii województw. - Dzięki temu, że mamy strategię, jasną wizję rozwoju i słuchamy mieszkańców, możemy skutecznie wzmacniać nasze małe ojczyzny i zapewniać warunki do rozwoju, bo taka jest rola samorządu – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.