W Lubuskiem Kobiety mogą bezpłatnie przeszkolić się z obsługi komputera – zapisy tylko do 10.09.2018!

04 wrzesień 2018
(5 głosów)
W Lubuskiem Kobiety mogą bezpłatnie przeszkolić się z obsługi komputera – zapisy tylko do 10.09.2018! Adobe Stock

Dzięki programowi Lubuska Akademia Szkoleń dla Kobiet - 50 Pań z woj. lubuskiego nauczy się obsługi programów komputerowych, wykorzystywanych do pracy biurowej. Wystarczy, że wezmą udział w 32 godzinowym, bezpłatnym kursie. Program jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Biegłość w obsłudze komputera jest obecnie najbardziej poszukiwaną umiejętnością wśród kandydatek, aplikujących do pracy na stanowisku biurowym. W ramach programu wyrównywania szans zawodowych dla mieszkańców województwa lubuskiego, Unia Europejska dofinansowuje szkolenia, umożliwiające zdobycie stałego zatrudnienia w rozległych obszarach rynku.

Kurs realizowany będzie w trybie weekendowym w terminach 15-16.09, 22-23.09 oraz 29-30.09.2018. W ciągu dwóch weekendów Uczestniczki nauczą się wykorzystywania MS Word i MS Excel w pracy biurowej i codziennym użytku, bezpiecznego korzystania z Internetu, posługiwania się informacjami z sieci, poszukiwania interesujących ofert, planowania pracy z wykorzystaniem MS Outlook.

Absolwentki otrzymują certyfikaty Asseco Data Systems, potwierdzające nabyte kompetencje. Dzięki dofinansowaniu kursu ze środków unijnych, uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów, zwracany jest również koszt dojazdów kominikacją miejską z okolicznych obszarów na miejsce szkolenia. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek od 25 do 64 lat, posiadane wykształcenie conajwyżej średnie oraz fakt zamieszkania, pracy lub nauki na terenie województwa lubuskiego.

Obecnie prowadzony jest nabór na kolejne grupy, które rozpoczną szkolenia od 15 września – zapisy przyjmowane są do 10 września. Aplikowanie do projektu odbywa się poprzez stronę internetową można tam znaleźć również wiele szczegółów dotyczących projektu. Więcej informacji można uzyskać również mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz pod numerem telefonu 603 037 929.

***

Projekt realizowany przy współpracy Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej oraz firm szkoleniowych: INTER IT Spółka z o.o. oraz Asseco Data Systems S.A. Projekt jest współfinasowany z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

ilustracja

 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Podwodne szkolenie (ZDJĘCIA)

  Podwodne szkolenie (ZDJĘCIA)

  Zakończyło się trwające, w pierwszej połowie lutego szkolenie nurków z 5 batalionu saperów.

 • Koniec z obowiązkową maturą z matematyki?

  Koniec z obowiązkową maturą z matematyki?

  Nauczanie matematyki w szkołach pozostawia wiele do życzenia. Świadczą o tym osiągane przez uczniów niskie wyniki: w latach 2015 - 2017 średnio co szósty nie zdał matury z tego przedmiotu. Aż 42 proc. uczniów kontrolowanych przez NIK szkół ponadgimnazjalnych miała na świadectwach z matematyki tylko ocenę dopuszczająca, czyli 2. Przyczyna tkwi w wadliwym procesie nauczania. Nie dzieli się klas na grupy pod względem umiejętności i wiedzy oraz nie dostosowuje się zadań i tempa pracy na lekcji do możliwości uczniów.

 • Kierowcy spisali się na medal! Utworzyli "piękny korytarz życia" na trasie S3

  Kierowcy spisali się na medal! Utworzyli "piękny korytarz życia" na trasie S3

  Wszystko wydarzyło się w piątek, 15 lutego, około godziny 16 na Lubuskim odcinku trasy S3 na wysokości Skwierzyny. Kierowcy wzorowo utworzyli korytarz życia, tym samym umożliwiając błyskawiczny dojazd do miejsca zdarzenia dla służb ratunkowych. Brawo!

 • Nowoczesny sprzęt i samochody trafiły do lubuskich strażaków. "Będzie bezpieczniej" (ZDJĘCIA)

  Nowoczesny sprzęt i samochody trafiły do lubuskich strażaków. "Będzie bezpieczniej" (ZDJĘCIA)

  Lubuscy strażacy podsumowali swoją współpracę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe samochody, narzędzia hydrauliczne oraz środki ochrony indywidualnej to tylko część wyposażenia, która trafiła ostatnio do niemalże wszystkich jednostek w województwie. Dziś sprzęt został oficjalnie zaprezentowany.

 • Lubuskie tematy w stolicy

  Lubuskie tematy w stolicy

  Kwestie transportowe zdominowały wizytę członka zarządu Marcina Jabłońskiego w stolicy. W Warszawie samorządowiec spotkał się z przedstawicielami Przewozów Regionalnych i Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Dyskutowano m.in. o lubuskim taborze kolejowym i kwestiach związanych z obsługą połączeń lotniczych z lotniska w Babimoście.

 • Najwyższe od lat podwyżki dla żołnierzy

  Najwyższe od lat podwyżki dla żołnierzy

  Zgodnie z zapowiedzią ministra Mariusza Błaszczaka, żołnierze Wojska Polskiego otrzymają wyższe wynagrodzenia od 1 lutego z wyrównaniem od 1 stycznia. To efekt podpisanego przez szefa MON i opublikowanego 23 stycznia w dzienniku urzędowym rozporządzenia w sprawie stawek uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.