Większe wsparcie na kapitał przyrodniczy regionu

16 październik 2018
(1 głos)
Większe wsparcie na kapitał przyrodniczy regionu dronlubuski.pl

Zarząd województwa zwiększył pulę pieniędzy w ramach Działania 4.5 Kapitał przyrodniczy regionu. Wsparcie dotyczy projektów realizowanych poza formułą ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. W ramach konkursu pieniądze zasilą 7 projektów na łączną kwotę dofinansowania ponad 18,7 mln zł.

Decyzją zarządu województwa została zwiększona wartość wsparcia UE przeznaczona na Działanie 4.5 Kapitał przyrodniczy regionu z kwoty 6 533 684,00 EUR na kwotę 8 833 684,00 EUR. W związku z tym uległa zwiększeniu alokacja na Poddziałanie 4.5.1 Kapitał przyrodniczy regionu – projekty realizowane poza formułą ZIT z kwoty 2 988 989,00 EUR na kwotę 5 288 989,00 EUR.

Dzięki zwiększeniu ilości środków finansowych możliwe będzie przyznanie dofinansowania kolejnemu projektowi, który znajdował się na liści rankingowej. Ponadto, w przypadku dwóch projektów możliwe będzie również przyznanie pierwotnie wnioskowanego dofinansowania.

Na podstawie wczorajszej Uchwały:

 • nastąpi przyznanie dofinansowania Gminie Nowogród Bobrzański na realizację projektu pt. „Wsparcie kapitału przyrodniczego regionu poprzez udostępnianie zasobów przyrodniczych w Gminie Nowogród Bobrzański”. Wartość przyznanego dofinansowania wynosi 3 792 553,14 zł,
 • w przypadku projektu Gminy Łagów nastąpi zwiększenie wartości przyznanego dofinansowania z kwoty 1 195 500,00 zł na kwotę 2 119 502,37 zł,
 • w przypadku projektu Gminy Krosno Odrzańskie nastąpi zwiększenie wartości przyznanego dofinansowania z kwoty 4 100 212,65 zł na kwotę 6 134 778,61 zł.

Przypomnijmy, Zarząd Województwa Lubuskiego przyjął uchwałę zmieniającą Uchwałę z lipca 2017 r. w sprawie zatwierdzenia listy rankingowej projektów po ocenie formalnej i merytorycznej oraz listy projektów wybranych do dofinansowania w konkursie w ramach Osi Priorytetowej 4 Środowisko i kultura, Działania 4.5 Kapitał przyrodniczy regionu, Poddziałania 4.5.1 Kapitał przyrodniczy regionu – projekty realizowane poza formułą ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczął się w 30 grudnia 2016 r., a zakończył się 30 stycznia 2017 r. Złożono 15 wniosków, z których 14 uzyskało pozytywny wynik oceny formalnej, a tym samym 14 wniosków zostało przekazanych do oceny merytorycznej. W wyniku oceny merytorycznej 11 projektów spełniło kryteria wyboru projektów i otrzymało co najmniej 60% maksymalnej punktacji oceny. Wszystkie projekty przeszły także pozytywnie ocenę środowiskową.

Pierwotnie kwota środków przeznaczona na konkurs wynosiła 11 955 000,00 zł (w tym na procedurę odwoławczą przewidziano 10% alokacji konkursu, co stanowi 1 195 500,00 zł).

Na podstawie uchwał zarządu województwa nastąpiło przyznanie dofinansowania w wysokości 11 971 796,77 zł dla 6 projektów, które znajdują się na liście projektów wybranych do dofinansowania w tym konkursie.

W związku z tym, iż alokacja środków w ramach Konkursu nie była wystarczająca na objęcie dofinansowaniem wszystkich złożonych projektów, które spełniły kryteria wyboru i uzyskały wymaganą liczbę punktów, w przypadku projektu – Beneficjent Gmina Krosno Odrzańskie – dofinansowanie nastąpiło po wyrażeniu przez Beneficjenta zgody na obniżenie kwoty wnioskowanego dofinansowania do kwoty 4 100 212,65 zł oraz w przypadku projektu – Beneficjent Gmina Łagów – na obniżenie kwoty wnioskowanego dofinansowania do kwoty 1 195 500,00 zł.

Źródło: lubuskie.pl

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Twoja opinia jest ważna! Apel do lubuskich kobiet

  Twoja opinia jest ważna! Apel do lubuskich kobiet

  Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia udostępnił na stronie internetowej anonimową ankietę dotyczącą realizacji programu profilaktyki raka szyjki macicy.

 • Promujesz Lubuskie sportowo? Weź udział w konkursie

  Promujesz Lubuskie sportowo? Weź udział w konkursie

  3… 2... 1… Start. Rusza konkurs dla organizacji pozarządowych na promocję województwa lubuskiego poprzez sport w kraju i za granicą. Do rozdysponowania mamy 200 tys. zł.

 • 200 tys. złotych na program in vitro – ruszają konsultacje społeczne

  200 tys. złotych na program in vitro – ruszają konsultacje społeczne

  Lubuskie w 2019 roku kontynuować będzie program związany z leczeniem niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. W budżecie zapisano na ten cel kwotę 200 tys. zł. Dajemy szansę lubuskim parom, które borykają się z problemem niepłodności. Chcemy poprawiać dostępność do tej metody – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak. Zanim jednak program wystartuje, zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dokumentu. Zostaną one przeprowadzone w terminie od 22 do 25 stycznia br.

 • Fatalne warunki na drogach w regionie

  Fatalne warunki na drogach w regionie

  Na drogach w regionie panują fatalne warunki do jazdy. W wielu miejscach kierowcy muszą znacznie zwalniać aby bezpiecznie podróżować.

 • Uwaga! Silne porywy wiatru w regionie - nawet do 90 km/h

  Uwaga! Silne porywy wiatru w regionie - nawet do 90 km/h

  Od niedzieli, 13 stycznia, na terenie całego regionu prognozuje się wystąpienie silnych porywów wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenie pierwszego stopnia.

 • Lubuskie: Wiele nieprawidłowości w escape roomach - jeden został zamknięty

  Lubuskie: Wiele nieprawidłowości w escape roomach - jeden został zamknięty

  Po piątkowej tragedii, jaka wydarzyła się w jednym z escape roomów w Koszalinie, w której zginęło 5 nastolatek a jeden mężczyzna został ciężko ranny - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudzinski zlecił kontrole wszystkich obiektów prowadzących taką działalność na terenie kraju. Lubuska straż pożarna we współpracy z policją już tego samego dnia rozpoczęła działania mające na celu ustalenie adresów oraz potencjalnych właścicieli takich pomieszczeń. W sobotę, 5 stycznia przeprowadzono wnikliwe kontrole - co wykazały?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.