Lubuskie kupuje nowe szynobusy. Będą nowoczesne i komfortowe (FILM)

16 listopad 2018
(1 głos)
Autor: 
Lubuskie kupuje nowe szynobusy. Będą nowoczesne i komfortowe UMWL

Będą nowoczesne, komfortowe i bezpieczne. Już za dwa lata na lubuskie tory wyjadą dwa nowe spalinowe zespoły trakcyjne, które dostarczy firma NEWAG. - Kupujemy kolejne pociągi za 43 milionów złotych. Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy przesiadali się z własnego transportu do pociągu, ale nie byle jakiego - podkreślała podczas podpisania umowy marszałek Elżbieta Anna Polak.

Na zakupy pozyskano dotacje z różnych programów Unii Europejskiej w kwocie około 100 mln. Zakupione od firmy NEWAG dwa kolejne pojazdy kursować będą na trasie Kostrzyn - Gorzów Wlkp. - Krzyż - Poznań. Zakup będzie możliwy dzięki wsparciu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Ale to nie jedyne nowe pojazdy, jakie pojawią się na lubuskich torach. - W przyszłym roku także bydgoska PESA odda nam dwa pociągi z homologacją - poinformowała marszałek Polak. - Są to bardzo duże inwestycje, ale nikt nie ma wątpliwości że poprawa dostępności transportowej i teleinformatycznej to nr 1 w Lubuskiem - dodała.

Na lubuskie tory wyjadą nowoczesne pojazdy, wyposażone w nowe rozwiązania techniczne. - Będą to pojazdy trójczłonowe spełniające najnowsze wymagania obowiązujące w Europie. Na wyposażeniu znajdzie się m.in. system zliczania pasażerów i monitoring pojazdów. Szynobusy będą poruszały się z prędkością do 120 kilometrów na godzinę. Dostarczymy je do końca 2020 roku - mówił Józef Michalik, wiceprezes firmy NEWAG.

To pierwsze tego typu pociągi na polskich torach. - To sprawdzone pociągi. Świetnie funkcjonują, a pasażerowie są zadowoleni. NEWAG słynie z jakości i myślę, że te pociągi będą nam dobrze służyć. Lubuszanie coraz części i chętniej korzystają z transportu kolejowego, bo jakość taboru jest coraz lepsza - podkreślał Waldemar Sługocki, Senator RP.

Źródło: Lubuskie.pl

 • Stypendia motywujące dla młodych Lubuszan

  Stypendia motywujące dla młodych Lubuszan

  Samorząd Województwa Lubuskiego w tym roku po raz pierwszy przyznaje pomoc materialną w postaci stypendiów, studentom I roku studiów stacjonarnych I stopnia za podjęcie studiów w naszym województwie.

 • Syreny alarmowe ponownie zawyją w Lubuskiem

  Syreny alarmowe ponownie zawyją w Lubuskiem

  W czwartek, 13 grudnia, na obszarze województwa lubuskiego w godzinach 12:00 - 12:30 zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych. Taką decyzję podjął wojewoda.

 • PET Gorzów - ruszyła rejestracja!

  PET Gorzów - ruszyła rejestracja!

  6 grudnia ruszyły pierwsze badania wykonywane w ramach kontraktu z NFZ na sprzęcie PET/CT w gorzowskim szpitalu. Lecznica podpisała kontrakt z funduszem na najbliższe pięć lat. Rejestracja pacjentów już się rozpoczęła.

 • Zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy. Lista zmian jest długa

  Zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy. Lista zmian jest długa

  Od niedzieli, 9 grudnia, będzie obowiązywał nowy, kolejowy rozkład jazdy. Lista zmian jest długa. Znajdziemy na niej między innymi nowe połączenia, lepiej dostosowane godziny odjazdów i informacje o dodatkowych przystankach.

 • Ślizgawica na drogach w Lubuskiem. Trasy pozamykane, dochodzi do zdarzeń (RELACJA)

  Ślizgawica na drogach w Lubuskiem. Trasy pozamykane, dochodzi do zdarzeń (RELACJA)

         

  W sobotę, 1 grudnia, już od godzin nocnych na wielu drogach w Lubuskiem występuje gołoledź. Ruch w większości miejsc jest bardzo duży, a trasy są w większości oblodzone. Często dochodzi również do zdarzeń drogowych. Redakcja NewsLubuski.pl na bieżąco śledzi najświeższe doniesienia z dróg, czekamy również na Wasze sygnały.

 • Ryzykowna jazda bez tarczy hamulcowej. Ciężarówka należała do ukraińskiego przewoźnika (ZDJĘCIA)

  Ryzykowna jazda bez tarczy hamulcowej. Ciężarówka należała do ukraińskiego przewoźnika (ZDJĘCIA)

  Patrol lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wyeliminował z ruchu niesprawną ciężarówkę ukraińskiego przewoźnika. W jednym z kół naczepy brakowało tarczy hamulcowej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.