Wybory do Rady Dzielnicy Nowe Miasto Zielona Góra

18 listopad 2018
(2 głosów)
Redakcja

Jeszcze przez godzinę mieszkańcy dzielnicy Nowe Miasto mogą wybierać swoich radnych. Lokale wyborcze zostaną zamknięte o 18.

Wybory do Rady Dzielnicy Nowe Miasto odbywają się dziś, 18 listopada 2018 roku w godzinach od 8.00 do 18.00. Dzielnica obejmuje swym obszarem sołectwa z terenu byłej gminy wiejskiej Zielona Góra, która z początkiem roku 2015 została przyłączona do miasta Zielona Góra.

Podstawowym celem działalności Rady Dzielnicy jest pomoc organom Miasta Zielona Góra w realizacji zadań wynikających z przepisów powszechnie obowiązujących i Statutu Miasta, związanych z zaspokajaniem potrzeb mieszkańców Dzielnicy. Dzielnica jako jednostka pomocnicza Miasta Zielona Góra nie posiada osobowości prawnej.

Dzielnica podzielona jest na jednostki pomocnicze niższego szczebla, mające status sołectwa:

- Barcikowice

- Drzonków

- Jany

- Jarogniewice

- Jeleniów

- Kiełpin

- Krępa

- Łężyca

- Ługowo

- Nowy Kisielin

- Ochla

- Przylep

- Racula

- Stary Kisielin

- Stożne

- Sucha

- Zatonie

- Zawada

W nowej Radzie Dzielnicy zasiądzie 21 radnych. Głosowanie odbędzie się w tych samych lokalach wyborczych, w których wybieraliśmy Prezydenta i Radnych Miasta Zielona Góra.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.