RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

e-ZLA już od 1 grudnia. ZUS wydłuża godziny pracy

26 listopad 2018
(1 głos)
Pixabay

Już w najbliższą sobotę e-ZLA staną się jedyną możliwą formą wystawiania zwolnień lekarskich. Aby ułatwić medykom przejście z formy papierowej na elektroniczną, lubuskie Oddziały ZUS przygotowały specjalne akcje.

Z myślą o lekarzach wydłużą pracę Sali Obsługi Klienta i Centrum Obsługi Telefonicznej, a 1 grudnia zapraszają na „Białą Sobotę”.

Od 1 grudnia papierowe zwolnienia lekarskie odejdą do lamusa. Zastąpią je e-ZLA, czyli zwolnienia elektroniczne. Jest to więc ostatnia chwila aby dowiedzieć się na ten temat więcej. Elektroniczne zwolnienia lekarze mogą wstawiać od 2016 r. Przez ten czas lubuskie Oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przeszkoliły w tym zakresie większość z nich. Medycy wyposażeni zostali we własne profile na Platformie Usług Elektronicznych, oraz otrzymali bezpłatny certyfikat do podpisywania e-ZLA.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce być wsparciem dla lekarzy, zwłaszcza w tych ostatnich dniach przejścia z systemu papierowego na elektroniczny. W związku z tym, 30 listopada, wszystkie Sale Obsługi Klienta ZUS w lubuskiem będą otwarte do godz. 18:00. W sobotę 1 grudnia natomiast lubuskie Oddziały ZUS zapraszają w godz. 9:00 – 13:00 na „Białą Sobotę”. Będzie to doskonała okazja aby skorzystać z indywidualnych konsultacji w zakresie wystawiania elektronicznych zwolnień. Podczas spotkania eksperci ZUS będą szkolić, zakładać profile na PUE ZUS i pomagać w uzyskaniu certyfikatu do podpisywania elektronicznych zwolnień. Lekarze, którzy nie będą mogli dotrzeć w sobotę do ZUS ale są zainteresowani tematyką e-Zwolnień będą mogli przez cały weekend skorzystać z pomocy konsultantów Centrum Obsługi Telefonicznej.

Infolinia ZUS w sobotę i niedzielę będzie czynna od 8.00 do 21.00 i będzie obsługiwać wyłącznie sprawy związane z elektronicznymi zwolnieniami. Z kolei już od 3 grudnia COT w zakresie e-ZLA będzie obsługiwał klientów w wydłużonych godzinach - od 6:00 do 22:00.

Co ważne, z wydłużonej pracy placówek i infolinii ZUS będą mogli skorzystać nie tylko lekarze ale wszyscy zainteresowani tematyką e-Zwolnień, m.in. przedsiębiorcy i pacjenci. Zapraszamy do kontaktu z infolinią pod nr 22 560 16 00.

Źródło: ZUS 

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Fałszywe maile z ZUS

  Fałszywe maile z ZUS

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami wysyłanymi do klientów. Otwarcie załączników do takiej wiadomości grozi zainfekowaniem komputera i wykradzeniem danych.

 • ZUS rozdaje pieniądze na poprawę bezpieczeństwa w pracy

  ZUS rozdaje pieniądze na poprawę bezpieczeństwa w pracy

  50 mln. – aż tyle Zakład Ubezpieczeń Społecznych planuje przeznaczyć na wsparcie przedsiębiorstw, które chcą poprawić warunki bezpieczeństwa w pracy. Ruszył kolejny konkurs na dofinansowanie tego typu działań. Wnioski można składać od 15 lipca do 16 sierpnia 2019 r.

 • Warto zatrudnić studenta, to się opłaca

  Warto zatrudnić studenta, to się opłaca

  W wakacje studenci często rozglądają się za pracą. Przedsiębiorcy w takiej sytuacji najchętniej proponują im umowę zlecenie. Nie bez powodu.

 • Zwolnienia lekarskie pod lupą ZUS

  Zwolnienia lekarskie pod lupą ZUS

  Więcej kontroli i dużo lepszy wynik finansowy - to efekt działań ZUS skierowany w stronę przypadków, które budzą poważne wątpliwości. W I kwartale tego roku lubuskie oddziały przeprowadziły ponad 793 kontrole prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich.

 • Pierwsze „trzynastki” dla emerytów już w kwietniu

  Pierwsze „trzynastki” dla emerytów już w kwietniu

  29 kwietnia – prawdopodobnie tego dnia pierwsi świadczeniobiorcy otrzymają swoją emeryturę lub rentę wraz z „trzynastką”. W zależności od wyboru, przyniesie ją listonosz lub wpłynie ona na konto.

 • Wyższe odszkodowania z ZUS

  Wyższe odszkodowania z ZUS

  Od kwietnia tego roku do końca marca 2020 r. obowiązywać będą nowe, wyższe kwoty odszkodowań z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Za każdy procent trwałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci 917 złotych, a nie jak dotąd 854 złote.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.