e-ZLA już od 1 grudnia. ZUS wydłuża godziny pracy

26 listopad 2018
(1 głos)
Pixabay

Już w najbliższą sobotę e-ZLA staną się jedyną możliwą formą wystawiania zwolnień lekarskich. Aby ułatwić medykom przejście z formy papierowej na elektroniczną, lubuskie Oddziały ZUS przygotowały specjalne akcje.

Z myślą o lekarzach wydłużą pracę Sali Obsługi Klienta i Centrum Obsługi Telefonicznej, a 1 grudnia zapraszają na „Białą Sobotę”.

Od 1 grudnia papierowe zwolnienia lekarskie odejdą do lamusa. Zastąpią je e-ZLA, czyli zwolnienia elektroniczne. Jest to więc ostatnia chwila aby dowiedzieć się na ten temat więcej. Elektroniczne zwolnienia lekarze mogą wstawiać od 2016 r. Przez ten czas lubuskie Oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przeszkoliły w tym zakresie większość z nich. Medycy wyposażeni zostali we własne profile na Platformie Usług Elektronicznych, oraz otrzymali bezpłatny certyfikat do podpisywania e-ZLA.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce być wsparciem dla lekarzy, zwłaszcza w tych ostatnich dniach przejścia z systemu papierowego na elektroniczny. W związku z tym, 30 listopada, wszystkie Sale Obsługi Klienta ZUS w lubuskiem będą otwarte do godz. 18:00. W sobotę 1 grudnia natomiast lubuskie Oddziały ZUS zapraszają w godz. 9:00 – 13:00 na „Białą Sobotę”. Będzie to doskonała okazja aby skorzystać z indywidualnych konsultacji w zakresie wystawiania elektronicznych zwolnień. Podczas spotkania eksperci ZUS będą szkolić, zakładać profile na PUE ZUS i pomagać w uzyskaniu certyfikatu do podpisywania elektronicznych zwolnień. Lekarze, którzy nie będą mogli dotrzeć w sobotę do ZUS ale są zainteresowani tematyką e-Zwolnień będą mogli przez cały weekend skorzystać z pomocy konsultantów Centrum Obsługi Telefonicznej.

Infolinia ZUS w sobotę i niedzielę będzie czynna od 8.00 do 21.00 i będzie obsługiwać wyłącznie sprawy związane z elektronicznymi zwolnieniami. Z kolei już od 3 grudnia COT w zakresie e-ZLA będzie obsługiwał klientów w wydłużonych godzinach - od 6:00 do 22:00.

Co ważne, z wydłużonej pracy placówek i infolinii ZUS będą mogli skorzystać nie tylko lekarze ale wszyscy zainteresowani tematyką e-Zwolnień, m.in. przedsiębiorcy i pacjenci. Zapraszamy do kontaktu z infolinią pod nr 22 560 16 00.

Źródło: ZUS 

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • e-Akta - koniec zbędnej biurokracji

  e-Akta - koniec zbędnej biurokracji

  Papierowa dokumentacja może być zmorą pracodawcy. W Polsce obowiązywał dotychczas jeden z najdłuższych okresów przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej, czyli 50 lat.

 • 19 e-zwolnień na sekundę

  19 e-zwolnień na sekundę

  Niemal 11 tys. w weekend, blisko 151 tys. w poniedziałek i ponad 100 tys. we wtorek – to bilans pierwszych dni obowiązywania elektronicznych zwolnień lekarskich w kraju. W szczytowym momencie do systemu wpływało nawet 19 e-zwolnień na sekundę.

 • Zmieniłeś adres albo rachunek bankowy? Poinformuj ZUS!

  Zmieniłeś adres albo rachunek bankowy? Poinformuj ZUS!

  Świadczeniobiorca, który zmienił adres zamieszkania, nazwisko lub numer rachunku bankowego, powinien powiadomić o tym ZUS. Zabiera to tylko chwilę, a będzie mieć pewność, że świadczenie otrzyma w terminie.

 • Dostałeś maila z ZUS? Uważaj, to oszustwo!

  Dostałeś maila z ZUS? Uważaj, to oszustwo!

  W ostatnich miesiącach oszuści wzmożyli swoją aktywność. Zakład Ubezpieczeń Społecznych systematycznie otrzymuje sygnały od klientów o podejrzanych mailach, pochodzących rzekomo z ZUS. Tym razem w temacie wiadomości widnieje fraza „Zaległe Składki”.

 • Znowu oszukują „na ZUS”. Tym razem przez internet

  Znowu oszukują „na ZUS”. Tym razem przez internet

  Kreatywność oszustów nie zna granic. Tym razem wysyłają maile z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej rzekomo przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Pod żadnym pozorem nie należy otwierać załącznika, ponieważ plik zawiera zawirusowane oprogramowanie, które natychmiast instaluje się na komputerze.

 • Jak przedawniają się składki

  Jak przedawniają się składki

  Wprowadzenie e-składki zmieniło zasady rozliczania wpłat do ZUS. Teraz na kontach dłużników pokrywają one najstarsze zaległości, co w konsekwencji może wpłynąć np. na wypłatę zasiłku chorobowego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.