RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Pociągi mają nowe imiona!

11 grudzień 2018
(1 głos)
Urząd Marszałkowski
Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Kolejka po imię”, w którym szukaliśmy nazw dla 2 nowych pociągów zakupionych przez województwo lubuskie. W przyszłości będą one kursowały na trasie Kostrzyn–Gorzów Wlkp.–Krzyż–Poznań.
Decyzją jury nagrodę za najlepszy pomysł, czyli tablet otrzyma Rafał Mazurek. Konkursowe wyróżnienia w postaci zestawu gadżetów powędrują do Janiny Firlej i Marcina Sikory. To nie koniec naszej zabawy. Na razie imiona nowych pociągów pozostaną tajemnicą. Zaprezentujemy je w najbliższym czasie.

Uczestnicy konkursu wykazali się wielką kreatywnością. Nie ułatwiło to decyzji komisji konkursowej, która toczyła zacięty spór o wybór pierwszego miejsca. Zadanie było tym trudniejsze, że na konkurs nadesłano ponad 100 zgłoszeń. Swoje propozycje zgłaszali zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi mieszkańcy naszego regionu. Wśród propozycji znalazły się nazwy ważnych dla regionu postaci i miejsc, imion waszych bliskich, czy też haseł związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ostatecznie laur zwycięstwa powędrował do Rafała Mazurka. Nadesłane przez niego propozycje zaprezentujemy w najbliższym czasie. Z wyróżnień cieszyć mogą się Janina Firlej i Marcina Sikora. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wygranej!

Lubuska kolej się rozwija

Lubuskie stawia na kolej i mocno inwestuje. Na przestrzeni 15 lat na lubuskie tory wyjechało łącznie 19 pojazdów szynowych o łącznej wartości ponad 184 mln zł. Na zakupy pozyskano dotacje z różnych programów UE w kwocie około 100 mln. Kolejne dwa wyjadą na lubuskie tory w 2020 roku. Pojazdy kursować będą na trasie Kostrzyn–Gorzów Wlkp.–Krzyż–Poznań.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.