RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Wolontariusze WOŚP pod specjalną ochroną!

07 styczeń 2019
(3 głosów)
Wolontariusze WOŚP pod specjalną ochroną! dronlubuski.pl

Już po raz kolejny Hertz Systems zagra wspólnie z Orkiestrą! I w tym roku zielonogórska firma weźmie pod swoją opiekę wolontariuszy, którzy w niedzielę 13 stycznia, na terenie miasta, będą zbierać datki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Aż 50 wolontariuszy zostanie wyposażonych w profesjonalne lokalizatory personalne GPS, co oznacza, że kwestujący w Zielonej Górze będą najlepiej chronionym sztabem w całej Polsce! W niedzielę, młodzi ochotnicy, mimo mrozu, wiatru, opadów deszczu, czy śniegu, będą przemierzać miejskie ulice, niosąc bezinteresowną pomoc innym.

– I właśnie dlatego postanowiliśmy ponownie zadbać o bezpieczeństwo osób, które tego dnia – od świtu do nocy – kwestują na rzecz potrzebujących – mówi Weronika Trzaskowska, kierownik Działu Systemów Bezpieczeństwa i GPS firmy Hertz Systems. – Dzięki temu, sztab WOŚP Zielona Góra, będzie znał precyzyjne miejsce pobytu wolontariuszy, a w sytuacjach zagrożenia, po wciśnięciu przycisku alarmowego, sygnał SOS trafi do naszej Stacji Monitorowania Alarmów, co pozwoli Grupom Interwencyjnym na skuteczną i szybką reakcję oraz pomoc. Informacja o zdarzeniu wpłynie też do zielonogórskiego sztabu.

Oprócz precyzji w ustaleniu lokalizacji osoby objętej ochroną GPS, w zielonogórskim ratuszu zostanie umiejscowiony ekran, na którym serduszka na mapie będą odwzorowywać aktualne położenie kwestujących.

- Lokalizatory GPS dają możliwość stworzenia strefy bezpieczeństwa osobom, które chcemy chronić, są niezwykle skutecznym narzędziem w przypadku ochrony dzieci bądź osób starszych, chorych, które nierzadko mają problemy z pamięcią – zaznacza W. Trzaskowska. – Nasze doświadczenie, urządzenia i systemy opracowane przez naszych inżynierów, a także kwalifikacje Grup Interwencyjnych zdecydowaliśmy się wykorzystać w szczytnym celu i w ten sposób wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu finał WOŚP upłynie w bezpiecznej i spokojnej atmosferze.

GPS Personalny działa w oparciu o nadajnik satelitarny GPS oraz naziemny system telefonii komórkowej GSM, pozwalający precyzyjnie namierzyć każdy obiekt i lokalizację osób. W chwili uruchomienia alarmu, centrum dowodzenia otrzymuje precyzyjną informację, gdzie znajduje się wolontariusz.

*** Hertz Systems to niekwestionowany lider w zakresie technologii kosmicznych. Od 30 lat z powodzeniem wprowadza innowacyjne rozwiązania w zakresie systemów bezpieczeństwa, wojskowych, teleinformatycznych oraz nawigacji satelitarnej GPS. Systemy zaprojektowane przez inżynierów Hertz Systems wykorzystywane są w największych obiektach rządowych czy placówkach dyplomatycznych, m. in. kancelarii Prezydenta RP, budynku Sejmu i Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.