Robert Biedroń wzywa do debaty Jarosława Kaczyńskiego i Grzegorza Schetynę

25 kwiecień 2019
(1 głos)
Robert Biedroń wzywa do debaty Jarosława Kaczyńskiego i Grzegorza Schetynę Biuro Prasowe Wiosny Roberta Biedronia

- Panie Kaczyński, Panie Schetyno. Porozmawiajmy o Polsce. Porozmawiajmy o Europie. Zapraszam Was do wspólnej debaty. 3 maja porównajmy nasze wizje Polski i Europy. Pokażmy wyborczyniom i wyborcom, czym różnią się nasze wizje. Na jakich ludzi i na jakie wartości w rzeczywistości mogą zagłosować - mówił Robert Biedroń podczas konferencji prasowej Wiosny.

Wasz spór jest jałowy i niszczy nasz kraj. Jest jałowy, bo nie dotyczy spraw naprawdę istotnych. Nie jest o to, jak rozwiązywać problemy Polek i Polaków. Kłócicie się o stołki i posady. O to, kto kogo jak nazwał i kto komu nie przerywał - mówił lider Wiosny.

Biedroń zwrócił uwagę na długą listę spraw, których nie potrafiło załatwić ani PiS, ani wcześniej Platforma Obywatelska rządząca wraz z PSL.

- Gdy Wy się kłócicie, protestują nauczyciele, bo ani ten, ani żaden z waszych poprzednich rządów nie był w stanie zapewnić im minimum godności i uczciwych zarobków za pracę, którą wykonują. Gdy się kłócicie, protestują osoby z niepełnosprawnością, pielęgniarki, lekarze i policjanci. Gdy się kłócicie, nasz system emerytalny zmierza ku katastrofie. Ponad pół miliona emerytów dostaje mniej niż 1000 zł emerytury - wyliczał Biedroń.

- Żaden z waszych poprzednich rządów nie rozwiązywał problemów. Od 14 lat przerzucacie się nimi jak gorącym kartoflem. Wasze partie są wrażliwe na problemy nauczycieli, pielęgniarek czy osób z niepełnosprawnością tylko w opozycji - podsumował lider Wiosny.

Biuro Prasowe Wiosny Roberta Biedronia

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.