Wybory Parlamentarne 2019: Dziesięć przypadków łamania ciszy wyborczej w Lubuskiem

13 październik 2019
(2 głosów)
Autor: 
Dziesięć przypadków łamania ciszy wyborczej w Lubuskiem Pixabay

Lubuska policja odnotowała do godziny 13:00 dziesięć przypadków łamania ciszy wyborczej. Chodziło o ściąganie i zawieszanie banerów wyborczych oraz agitację na portalach społecznościowych.

- Od rozpoczęcia ciszy wyborczej do godziny 13:00 na terenie województwa lubuskie odnotowaliśmy łącznie dziesięć incydentów, związanych z jej złamaniem - mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Policjanci z Krosna Odrzańskiego zostali poinformowani o grupie ludzi, która agituje na rzecz jednego z kandydatów do Sejmu. Wszystko odbywało się jednym z portali społecznościowych. Ponadto do mundurowych w Zielonej Górze, Słubicach, Żarach, Świebodzinie i Gorzowie Wielkopolskim wpłynęły zawiadomienia o ściąganiu lub zawieszaniu plakatów wyborczych.

- Wszystkie te zgłoszenia dotyczą wykroczeń ujętych w Kodeksie wyborczym i są zagrożone karą grzywny. Lokalne jednostki policji wyjaśniają te sprawy - dodaje nadkom. Maludy.

Wybory do Sejmu i Senatu odbywają się do godziny 21:00. Cisza wyborcza obowiązuje od północy z piątku na sobotę. Zabronione jest m.in. publikowanie sondaży czy agitowanie na rzecz kandydatów. Zakaz obowiązuje też w internecie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.