Interwencje

Interwencje

Dwójka dzieci trafiła do szpitala po wypadku w Trzebiszewie (gmina Skwierzyna). Osobówka uderzyła w drzewo. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga jest zablokowana.

Kompletnie pijany młody mężczyzna oblał się benzyną i chciał się podpalić na jednej ze stacji w Zielonej Górze. Na miejsce wezwano policję i pogotowie ratunkowe.

Miał blisko 3 promile alkoholu i wsiadł za kierownicę. Pędząc ulicami Żagania, doprowadził do kolizji. Po krótkim pościgu zatrzymał go policjant po służbie.

Komornik Sądowy z Żagania przywłaszczył sobie ponad 2 miliony złotych, środki te stanowiły wpłaty dłużników i zaliczki pobrane na poczet prowadzonych postępowań egzekucyjnych.

Administracja Focus Mall w Zielonej Górze otrzymała informację, że w budynku podłożony został niebezpieczny ładunek. Na miejsce przyjechała straż pożarna i policja.

Policjanci z Żar zaatakowani przez 22-letniego agresora. Mężczyzna kopał i wyzywał mundurowych. Za swój czyn odpowie z zakładu karnego, do którego trafił.

Jak informuje Lubuski Urząd Wojewódzki odnotowano 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Podczas prac leśnych w miejscowości Brody natrafiono na dwa niewybuchy z okresu II Wojny Światowej. Na miejscu pracują saperzy z Głogowa. Podjęto decyzję o ewakuacji osób w promieniu 500 metrów!

Do burmistrza Czerwieńska wpłynęła informacja o podłożeniu gazu bojowego sarin w budynku Centrum Usług Wspólnych w Czerwieńsku. Na miejscu pracują służby, ewakuowano pracowników.

Pięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domu w Świdnicy pod Zieloną Górą. Ogień objął część poddasza budynku.

Policjanci z zielonogórskiej grupy SPEED zatrzymali dzisiaj rano na Szosie Kisielińskiej wyjątkowo niefrasobliwego zielonogórzanina, który pędził z szybkością 103 km/h w miejscu, gdzie dozwolone jest jedynie 50 km/h. Oprócz tego popełnił dwa inne poważne wykroczenia. Otrzymał w sumie 25 punktów karnych, został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł i stracił prawo jazdy.

Trzy pojazdy zderzyły się na ulicy Batorego w Zielonej Górze. Na miejscu pracują służby. Ruch odbywa się wahadłowo, występują spore utrudnienia!

Malował graffiti w centrum Zielonej Góry. Wszystko nagrała kamera miejskiego monitoringu. Graficiarz został zatrzymany na gorącym uczynku przez policję.

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego ujawnili manipulacje czasem pracy kierowców przy przewozie towarów niebezpiecznych (ADR). Kierowca nie zalogował karty w tachografie ciężarówki, gdy przebywał w jej kabinie jako pasażer będący członkiem dwuosobowej załogi. Ustalono, że kierowca skrócił wymagany odpoczynek dzienny o blisko 5 godzin.

Nocny pożar magazynu na terenie opuszczonej firmy w miejscowości Staropole pod Świebodzinem. Z ogniem walczyło 6 zastępów straży pożarnej.

Jak informuje Lubuski Urząd Wojewódzki odnotowano 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

Kampera Chausson ze śladami manipulacji przy stacyjce i drzwiach kierowcy ujawnili we wtorek w nocy funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku. Kierowca nie umiał wytłumaczyć jak wszedł w posiadanie auta wartego 160 tysięcy złotych.

Pijany uciekał przed policją ulicami Wschowy. 26-letni kierowca został zatrzymany. Wydmuchał ponad promil alkoholu. Wcześniej ukradł butelki whisky ze sklepu.

Wypadek w Zielonej Górze. Osobówka zderzyła się z motocyklistą. Droga była zablokowana. Występują spore utrudnienia w ruchu.

W wyniku wspólnych działań policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żarach oraz funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Tuplicach zabezpieczono ponad 300 par sportowego obuwia, na którym bezprawnie umieszczone było logo znanych firm.

Jak informuje Lubuski Urząd Wojewódzki odnotowano 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

Mężczyzna został dźgnięty nożem w klatkę piersiową na ulicy Piłsudskiego w Skwierzynie. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR.

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali dwie młode kobiety, które dokonały kilku kradzieży w miejskich drogeriach. Łupem 21 i 17-latki padały kosmetyki. Łącznie ukradły towar na ponad 2800 złotych.

Samochód osobowy zderzył się z motocyklem na ulicy Kobylogórskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Poważnie ranny kierowca jednośladu zmarł w szpitalu. 

Motocykl zderzył się z samochodem osobowym na ulicy Kobylogórskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Poważnie ranny motocyklista trafił do szpitala!

Jak informuje Lubuski Urząd Wojewódzki odnotowano 5 nowych przypadków zakażenia COVID-19.

Popularne Winobranie już za nami. Jak informuje policja, tegoroczne Dni Zielonej Góry były jednymi z najspokojniejszych. Wśród interwencji królowały zakłócenia porządku lub ciszy nocnej przez osoby pod wpływem alkoholu.

Nietypowa interwencja policjantów z Zielonej Góry. Mundurowi uratowali rannego łabędzia. Zakrwawiony ptak ze złamanym skrzydłem leżał przy drodze w Płotach (gmina Czerwieńsk).

Pożar w wieżowcu przy ulicy Piaskowej w Zielonej Górze. Ogień pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej.

Złodziej włamał się do domu pary młodej i okradł nowożeńców z prezentów ślubnych. Zniknęło wszystko wraz z kopertami z pieniędzmi. Policja zatrzymała już 66-letniego sprawcę. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.