Podtrucie czadem w bloku w Zielonej Górze. Jedna osoba trafiła do szpitala (ZDJĘCIA)

17 styczeń 2021
Autor: 
Podtrucie czadem w bloku w Zielonej Górze Redakcja

Jedna osoba podtruła się tlenkiem węgla w bloku przy ulicy Zawadzkiego w Zielonej Górze. Jak informuje straż pożarna, czad ulatniał się prawdopodobnie z piecyka gazowego w łazience.

Zielonogórscy strażacy zostali wezwani do budynku mieszkalnego przy ulicy Zawadzkiego "Zośki" 30 w niedzielne popołudnie, 17 stycznia, przed godziną 16:00. W jednym z mieszkań miał wydobywać się czad.

Na miejsce wysłano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Strażacy przy użyciu detektora wielogazowego szybko potwierdzili podejrzenia. W mieszkaniu ulatniał się tlenek węgla.

- Jedna osoba została lekko podtruta tlenkiem węgla. Zespół pogotowia przetransportował ją do szpitala. Czad wydobywał się najprawdopodobniej z piecyka gazowego w łazience - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Czad - cichy zabójca

Przypominamy, że zatrucia tlenkiem węgla są częstą przyczyną utraty zdrowia i życia. Strażacy apelują o ostrożność. Czad to bezbarwny, bezwonny i silnie trujący gaz. Aby zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwem, należy regularnie kontrolować urządzenia grzewcze oraz zakupić specjalne czujki tlenku węgla, które w porę zaalarmują nas o zagrożeniu.

Przeczytaj też: Księża w lubuskich szpitalach. Rocznie zarabiają ponad pół miliona złotych. Gdzie najwięcej?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.