Żary: Pies żył w fatalnych warunkach. Bez wody, karmiony spleśniałym chlebem (FILM)

18 styczeń 2021
Autor: 
Pies żył w fatalnych warunkach. Bez wody, karmiony spleśniałym chlebem Fot. Beata Przekota

Pracownicy schroniska w Żarach interwencyjnie odebrali psa, który przebywał w fatalnych warunkach. Jego woda była zamarznięta, a do jedzenia dostawał spleśniały chleb lub łupiny od cebuli. Co gorsza, ludzie przygarnęli go ze schroniska.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 16 stycznia. Do żarskiego schroniska wpłynęła zgłoszenie o psie, który w tragicznych warunkach przebywa w kojcu na terenie miejscowości Złotnik. Informacja szybko się potwierdziła. Okazało się też, że czworonóg został wzięty ze schroniska jeszcze jako szczeniak.

- Kiedyś byłam już tam na interwencji i prosiłam o poprawę warunków. Teraz okazało się, że właściciele wyprowadzili się do Żar. To, co zobaczyłam w garnkach... Przymarznięte odchody tego psa, zamarznięta woda... Do jedzenia pies dostawał suchy chleb, ziemniaki. To wszystko było zamarznięte łącznie z łupinami cebuli, która tam była - opowiada Jolanta Jureczko ze schroniska w Żarach.

Czworonóg został interwencyjnie odebrany. Po regulaminowej kwarantannie będzie gotowy do adopcji.

"Teraz jest najgorszy okres dla zwierząt"

Jolanta Jureczko z żarskiego schroniska podkreśla, że w zimę i siarczyste mrozy pracownicy nieustannie sprawdzają większość psów, które wychodzą ze schroniska. - Jeżeli mamy jakiekolwiek podejrzenia czy coś jest na rzeczy to staramy się to sprawdzić - dodaje.

Przeczytaj też: Podtrucie czadem w bloku w Zielonej Górze. Jedna osoba trafiła do szpitala (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.