Pijany mężczyzna holował auto z pijanym bratem za kierownicą...

19 styczeń 2021
Pijany mężczyzna holował auto z pijanym bratem za kierownicą... KMP Gorzów Wlkp.

Gorzowscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali dwa holujące się auta. W pojazdach jechali bracia, którzy byli pijani. 

Funkcjonariusze pododdziałów prewencji, którzy pełnili nocną służbę, 18 stycznia, przed godziną 23 zauważyli na ulicy Kostrzyńskiej w Gorzowie Wielkopolskim dwa holujące się auta - Renault i Volkswagen. Uwagę policjantów zwrócił styl jazdy obu kierowców. Pojazdy co chwilę wpadały w poślizg i wyglądało na to, że kierowcy nie do końca radzą sobie z ich kontrolą. Taka jazda była zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego, dlatego musiała zostać przerwana.

Funkcjonariusze włączyli sygnały, by zatrzymać obu kierujących. Ci jednak nie reagowali na polecenia, zaczęli przyspieszać i uciekać w stronę miejscowości Jeżyki. Kiedy tylko była okazja do zakończenia ich jazdy, funkcjonariusze zajechali im drogę, wyskoczyli z radiowozu i zatrzymali kierowców dwóch aut. Okazało się, że są to bracia. Niezatrzymanie się do kontroli to tylko jedno z przewinień, które mają na sumieniu.

Starszy z braci jechał osobowym Renault, linką holował swojego młodszego brata w Volkswagenie. Obaj byli nietrzeźwi. 39-latek miał w swoim organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, 34-latek - prawie 3. Policjanci ustalili, że sąd zakazał im kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Starszy z nich był dodatkowo poszukiwany przez gorzowską prokuraturę do innej sprawy.

Renault i Volkswagen zostały zabezpieczone. Auta nie posiadały przeglądów technicznych. 39- i 34-latek trafili na noc do gorzowskiej komendy. Kiedy wytrzeźwieją, usłyszą zarzuty związane z jazdą w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo starszy z nich odpowie za niezatrzymanie się do drogowej kontroli. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz, Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.