Ktoś strzela z wiatrówki do zwierząt w Starym Kisielinie...

19 styczeń 2021
Ktoś strzela z wiatrówki do zwierząt w Starym Kisielinie...

Nieznany sprawca strzela do zwierząt w dzielnicy Zielonej Góry - Starym Kisielinie. Ranny kot wymagał wizyty weterynaryjnej i jest w trakcie leczenia.

Właściciele czworonogów w zielonogórskim Starym Kisielinie powinni mieć się na baczności. Ktoś strzela z wiatrówki do zwierząt. Postrzelony został kot, pocisk utkwił przy grzbiecie zwierzęcia. Niezbędna okazała się wizyta u weterynarza, teraz futrzaka czeka leczenie. 

Zgodnie z Ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt za znęcanie się nad zwierzęciem sprawcy może grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Sąd może orzec również wpłatę nawiązki w wysokości od 1000 zł do 100 000 zł na wskazany cel związany z ochroną zwierząt.

Przeczytaj też: Czy w Droszkowie koło Zielonej Góry powstanie Ochotnicza Straż Pożarna? Trwa zbiórka chętnych

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.