Pijany 38-latek wsiadł za kółko. Teraz grożą mu dwa lata więzienia!

20 styczeń 2021
Pijany 38-latek wsiadł za kółko. Teraz grożą mu dwa lata więzienia! Lubuska Policja

Mężczyzna miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, jechał całą szerokością pasa ruchu, a badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, natomiast pojazd trafił na policyjny parking.

We wtorek, 19 stycznia, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy w trakcie kontroli prędkości w miejscowości Radnica, otrzymali informację od przejeżdżającego tą trasą uczestnika ruchu, iż prawdopodobnie kierowca volkswagena, który zatrzymał się przed sklepem, znajduje się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali.

W trakcie dojazdu do punktu handlowego zauważyli wyjeżdżający spod sklepu w kierunku Szklarki Radnickiej wspominany pojazd. Mężczyzna miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy i jechał całą szerokością pasa ruchu. Policjanci włączyli sygnały nakazujące mu zatrzymanie się, a gdy nie było reakcji ze strony kierowcy, zrównali się z nim i zmusili do zatrzymania auta. Po otwarciu drzwi pojazdu, od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu.

Mundurowi wyciągnęli 38-latka z samochodu. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy, natomiast auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata oraz wysoka kara pieniężna.

Źródło: podkomisarz Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.