Niewybuch w Żarach. Panzerfaust został znaleziony przy torach kolejowych

20 styczeń 2021
Autor: 
Niewybuch w Żarach. Panzerfaust znaleziony przy torach kolejowych Redakcja/archiwum

Panzerfaust znaleziony w Żarach. Pocisk z II Wojny Światowej ujawniono przy torach kolejowych. Niewybuch został już zabrany przez saperów. Na czas akcji wstrzymano ruch pociągów.

Wszystko wydarzyło się w środowy wieczór, 20 stycznia. Przed godziną 19:00 żarskie służby otrzymały zgłoszenie o zlokalizowaniu niewybuchu w pobliżu torów kolejowych na ulicy Akacjowej.

W pierwszej kolejności pod wskazany adres wysłano patrole policji. Przyjechała też straż pożarna, której zadaniem było oświetlenie miejsca zdarzenia.

Pocisk znaleziony około 100 metrów od torów relacji Żary - Żagań to Panzerfaust z II Wojny Światowej. Niewybuch został już zabrany przez żołnierzy z patrolu saperskiego. Na czas działań służb ruch na kolei został całkowicie wstrzymany.

Przypominamy, aby w podobnych sytuacjach pod żadnym pozorem nie dotykać znalezionych przedmiotów. Nawet stare niewybuchy stanowią śmiertelne zagrożenie.

Przeczytaj też: Strażacy z Zielonej Góry mogą odetchnąć z ulgą. Nowoczesna drabina już na ostatniej prostej

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.