Kontrole ciężarówek na krajowej "24". Wpadł kierowca jadący na dwóch kartach

21 styczeń 2021
Autor: 
Kontrole ITD. Wpadł kierowca jadący na dwóch kartach Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Kierowca ciężarówki należącej do polskiego przewoźnika rejestrował swoją jazdę na karcie innego szofera. Mężczyzna wpadł na drodze krajowej nr 24 w pobliżu Wierzbna (powiat międzyrzecki).

Dwa patrole lubuskich inspektorów ITD od środowego poranka, 20 stycznia, pełniły służbę na krajowej "24". Mundurowi ustawieni na punkcie kontroli w okolicach Wierzbna kontrolowali przejeżdżające samochody ciężarowe. Funkcjonariusze zatrzymali m.in. ciągnik siodłowy marki Volvo z naczepą, którego kierowca zmierzał na załadunek do Wrześni.

Dwie karty, jeden szofer

W trakcie czynności szybko okazało się, że w tachografie była zalogowana karta należąca do innej osoby.

- Z zapisów urządzenia rejestrującego wynikało, że wcześniej kontrolowany kierowca używał własnej karty. Gdy skończył mu się dzienny czas pracy, postanowił go wydłużyć, wkładając do tachografu kartę innego kierowcy. Tym samym nie rozpoczął on wymaganego odpoczynku dziennego - relacjonują lubuscy inspektorzy.

Kierowca ciężarówki został ukarany mandatami karnymi. Zakazano mu też dalszej jazdy do czasu odebrania wymaganego odpoczynku. Dodatkowo inspektorzy zatrzymali też kartę, którą mężczyzna nie powinien się posługiwać.

Kara dla przewoźnika

Kontrola wykazała również nieprawidłowości ze strony samej firmy. - Przewoźnik nie zgrał w wymaganym terminie danych z karty kierowcy i tachografu cyfrowego. Wobec niego toczy się postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej - informują funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

Przeczytaj też: Słubice: 16-latek ukradł autobus z dworca PKS. Później wjechał nim w budynek

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.