Żary: Sprzedawał w internecie sprzęt elektroniczny. Po otrzymaniu gotówki nie wysyłał towaru!

22 styczeń 2021
Żary: Sprzedawał w internecie sprzęt elektroniczny. Po otrzymaniu gotówki nie wysyłał towaru! Lubuska Policja

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa prowadzona przez żarskich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach. 30-latek usłyszał 93 zarzuty dotyczące oszustw. Mężczyzna na portalu internetowym oferował do sprzedaży sprzęt elektroniczny, którego nie posiadał. Łącznie zainkasował ponad 122 tysiące złotych. Może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z żarskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zakończyli sprawę oszustw prowadzoną pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach, kierując akt oskarżenia do sądu. Funkcjonariusze ustalili, że 30-letni mieszkaniec Żar oferował do sprzedaży na jednym z portali internetowych sprzęt elektroniczny, którego nie posiadał. Na aukcjach wystawiał między innymi telewizory, monitory do komputerów, karty graficzne, oczyszczacze powietrza, odkurzacze, procesory.

Jak ustalili śledczy we wrześniu, październiku i listopadzie 2019 roku podejrzany zainkasował z tego tytułu ponad 122 tysiące złotych. Sprawa rozpoczęła się po wpłynięciu zawiadomienia o przestępstwie od firmy prowadzącej portal internetowy, na którym podejrzany wystawiał fałszywe aukcje ze sprzętem komputerowym i elektronicznym. Firma ta wypłaciła kupującym zwrot kwoty za zakupiony i nieotrzymany towar. W wyniku podjętych czynności w tej sprawie policjanci ustalili 93 osoby, które zapłaciły za towar i nie otrzymały go.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego możliwe było przedstawienie 30-latkowi 93 zarzutów dotyczących oszustw na szkodę osób z całej Polski. Sprawa teraz znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyźnie może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.