Otwarto dyskotekę w Świebodzinie. Wkroczyła policja i sanepid. Były awantury (ZDJĘCIA)

24 styczeń 2021
Autor: 
Otwarto dyskotekę w Świebodzinie. Wkroczyła policja i sanepid Fot. Niezależni/FB

W nocy z soboty na niedzielę otwarto klub muzyczny w Świebodzinie. Na miejscu interweniowała policja i sanepid. W trakcie czynności dochodziło do wielu awantur.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 23 stycznia. Późnym wieczorem do klubu przy ulicy Łęgowskiej w Świebodzinie wkroczyli funkcjonariusze Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W czynnościach asystowało im wielu policjantów ze Świebodzina i okolic.

- Policjanci asystowali w kontroli lokalu, który otworzył się mimo zakazu wynikającego z obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa - informuje mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Awantura z policją

Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy przed lokalem ustawiła się spora kolejka. Klub został otwarty na zasadzie, iż właścicielka odpowiadała za bar, natomiast salę wydzierżawił od niej Paweł Tanajno, dlatego oficjalnie wszyscy przyszli do lokalu na zebranie Strajku Przedsiębiorców.

W trakcie kontroli nieustannie dochodziło do sporów z policjantami. Ludzie, którym nie spodobała się wizyta mundurowych, zaczęli wyzywać policjantów i próbowali szarpać się z funkcjonariuszami. Dopiero po dłuższym czasie organizator imprezy prosił o dobrowolne wylegitymowanie się przed policjantami.

Sprawa trafi do prokuratury

Ostatecznie policja nikogo nie ukarała mandatem. Dokumentacja z kontroli sanepidu zostanie skierowana do Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie, która oceni wszystko pod względem prawno-karnym.

Dziś klub podziękował wszystkim gościom. - Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom Strajku Przedsiębiorców za obywatelską postawę i odważną obronę swobód obywatelskich i praw konstytucyjnych z siłami je zwalczającymi - czytamy w poście na portalu społecznościowym.

Przeczytaj też: Lód załamał się pod wędkarzem - ćwiczenia strażaków z Zielonej Góry (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.