Tragedia w Zielonej Górze. Zaatakował czad. Jedna osoba nie żyje, druga jest w szpitalu

25 styczeń 2021
Autor: 
Zielona Góra: Zaatakował czad. Dwie osoby nie żyją Redakcja

Tragiczne zatrucie tlenkiem węgla w Zielonej Górze. Jedna osoba zginęła na miejscu, a druga po reanimacji w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe przedpołudnie, 25 stycznia, około godziny 10:00. Służby ratownicze zostały wezwane do otwarcia domu przy ulicy Chmielnej w Zielonej Górze. Strażacy i policjanci po siłowym wejściu do budynku dokonali dramatycznego odkrycia.

- W środku znajdowały się dwie osoby nieprzytomne. Jedna nie żyje, natomiast druga po reanimacji w ciężkim stanie trafiła do szpitala. W środku znaleziono też zwłoki psa - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskiej straży pożarnej.

Przyczyną tragedii był tlenek węgla, który najprawdopodobniej wydobywał się z piecyka gazowego w łazience.

Czad - cichy zabójca

Przypominamy, że czad to bezbarwny, bezwonny i silnie trujący gaz. Strażacy apelują o ostrożność. Aby zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwem, należy regularnie kontrolować urządzenia grzewcze oraz zakupić specjalne czujki tlenku węgla, które w porę zaalarmują nas o zagrożeniu.

Przeczytaj też: Otwarto dyskotekę w Świebodzinie. Wkroczyła policja i sanepid. Były awantury (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.