Żary: Niewybuch przy torowisku. Wstrzymano ruch pociągów na trasie Żary - Żagań

26 styczeń 2021
Autor: 
Żary: Niewybuch przy torowisku. Wstrzymano ruch pociągów Redakcja/archiwum

Przy torach relacji Żary - Żagań odnaleziono niewybuch. Na miejsce wezwano policję i saperów. Ruch pociągów został całkowicie wstrzymany.

Zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu podczas prac ziemnych wpłynęło do żarskich służb we wtorkowe popołudnie, 26 stycznia, około godziny 16:00. Pocisk został ujawniony w pobliżu torowiska przy ulicy Akacjowej.

Na miejsce skierowano kilka patroli policji. - Wezwano też żołnierzy z patrolu saperskiego w Krośnie Odrzańskim - mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka policji w Żarach.

Ruch na kolei został całkowicie wstrzymany. - Utrudnienia potrwają do około 15:00. Pociągi przewoźnika POLREGIO skierowano drogą okrężną przez stację Jankowa Żagańska - informuje PKP Polskie Linie Kolejowe.

To już drugi niewybuch znaleziony w tym miejscu. W środę, 20 stycznia, ujawniono w okolicy Panzerfausta z II Wojny Światowej.

Przeczytaj też: Szpital w Sulechowie nie jest już jednoimienny i przyjmuje wszystkich pacjentów

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.