Oskar - policyjny owczarek odchodzi na "emeryturę". Przygarnął go jego przewodnik (ZDJĘCIA)

16 luty 2021
Autor: 
Oskar - policyjny owczarek odchodzi na "emeryturę" Fot. KPP Sulęcin

Początki współpracy zwykle nie są łatwe, ale między nimi od razu wytworzyła się nić porozumienia. Teraz policyjna służba psiego kompana się kończy. Nie oznacza to jednak końca ich przyjaźni, aspirant Daniel Sypuła przygarnął czworonożnego Oskara.

Ponad osiem lat i setki wspólnych służb. Oskar, pies patrolowo-tropiący pracował w Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie u boku aspiranta Daniela Sypuły. Wtorek, 15 lutego, był dla niego ostatnim dniem jako dzielny i nieustraszony stróż prawa.

Czworonóg wraz ze swoim przewodnikiem uczestniczyli w wielu kursach i szkoleniach specjalistycznych. Prawdziwym kluczem do sukcesu były jednak codzienne, indywidualne treningi.

- Daniel poświęcał Oskarowi bardzo dużo czasu. Dbał o jego sprawność, rozwój umiejętności, a także o to, aby toczył szczęśliwe pieskie życie. Bardzo szybko prócz relacji zawodowych, połączyła ich również prywatna sympatia - mówi st. sierż. Klaudia Biernacka, rzeczniczka sulęcińskiej policji.

"Emerytura" w domu

Oskar nie rozstał się ze swoim panem. Aspirant Daniel Sypuła nie wyobrażał sobie, aby jego długoletni oddany przyjaciel miał trafić w inne miejsce niż jego dom. W pierwszym dniu nowej rzeczywistości dostał porządne śniadanie, zrobił drzemkę i idzie na długi spacer. To bez wątpienia zasłużona emerytura!

Przeczytaj też: Nie wiadomo kim jest i jak się nazywa. Policja prosi o pomoc w identyfikacji mężczyzny (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.