Kradli co popadnie we Wschowie, połasili się też na koła z BMW!

18 luty 2021
Kradli co popadnie we Wschowie, połasili się też na opony z BMW! KPP Wschowa

W ręce wschowskich kryminalnych wpadło dwóch młodych mężczyzn, którzy włamali się do domu jednorodzinnego i dokonali licznych kradzieży rowerów. Zdarzenia miały miejsce w październiku ubiegłego roku na terenie Wschowy. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 

Wschowscy kryminalni w poniedziałek, 15 lutego, zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców gminy Wschowa, którzy jesienią ubiegłego roku postanowili wzbogacić się dokonując przestępstw. Pierwsze zdarzenie, o którym powiadomił policję pokrzywdzony miało miejsce we Wschowie na początku października ubiegłego roku. Nieznani sprawcy pod osłoną nocy włamali się do jednego z domów jednorodzinnych we Wschowie. Łupem złodziei padły pieniądze, dokumenty, karty płatnicze, pilarka na kwotę prawie 6 tysięcy złotych.

Kolejne zdarzenie dotyczyło kradzież kół z samochodu osobowego BMW zaparkowanego na jednym ze wschowskich osiedli. Sprawca przy pomocy lewarka uniósł auto, po czym odkręcił 4 koła i je zabrał. Zaangażowani w sprawę wschowscy policjanci otrzymali kolejne zgłoszenia dotyczące kradzieży. Tym razem z klatek schodowych zniknęły rowery. Straty wyceniono na prawie 2 tysiące złotych.

Tej samej nocy, 20 października, w podobny sposób zniknął kolejny rower wartości ponad 1200 złotych. Zaangażowani w sprawy wschowscy kryminalni, analizując zabrany materiał dowodowy trafili na trop pierwszego z mężczyzn, a następnie w ich ręce trafił jego kompan. 

Mężczyźni w wieku 24 i 28 lat zaskoczeni wizytą wschowskich kryminalnych trafili do policyjnego aresztu. Do przedstawionych zarzutów przyznali się i złożyli obszerne wyjaśniania.

Źródło: komisarz Maja Piwowarska, Komenda Powiatowa Policji we Wschowie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.