Nastolatek postrzelony podczas policyjnego pościgu

21 sierpień 2016
Autor: 

W sobotnie popołudnie policjanci z międzyrzeckiej drogówki próbowali w Skwierzynie zatrzymać do kontroli granatowego volkswagena polo, który nie posiadał tablic rejestracyjnych – brak tablicy z tyłu pojazdu, a przednia została zamalowana czarnym sprayem.

Tomasz Bartos z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie – poinformował, że policjanci z drogówki próbowali zatrzymać samochód, ale pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych auto nie zatrzymało się i zaczęło uciekać.

Kierowca polo podczas ucieczki łamał szereg przepisów ruchu drogowego m.in. pędził z nadmierną prędkością, oraz jechał po chodniku. Samochód zatrzymał się dopiero w pobliskiej miejscowości na polu. Okazało się, że autem podróżowało dwóch nastolatków, którzy zaczęli uciekać pieszo. W czasie ucieczki jeden z nastolatków rzucił nożem w stronę policjanta. Podczas oddawania strzałów przez policjanta, ranny w stopę został 16-letni kierowca. Nastolatek trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Drugi z młodocianych również został zatrzymany, trafił do policyjnej izby dziecka. Trwa policyjne śledztwo pod nadzorem prokuratury, które pozwoli wyjaśnić dlaczego nastolatkowie nie zatrzymali się do policyjnej kontroli, oraz czy oddanie strzałów przez policjanta było zasadne i zostało użyte zgodnie z przepisami.

(gorzowianin.com)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.