Marihuana z prawie dwóch tysięcy krzewów nie trafi na rynek (ZDJĘCIA i FILM)

24 sierpień 2016
(0 głosów)

Policjanci Wydziału Kryminalnego z KWP w Gorzowie Wlkp. zabezpieczyli prawie dwa tysiące krzewów konopi indyjskich, które rosły na terenie Gorzowa. Wartość czarnorynkowa narkotyków, które można by wyprodukować z zabezpieczonych krzewów wynosi około miliona trzystu tysięcy złotych.

Przestępczość narkotykowa to wciąż istotny problem z jakim mierzy się polskie społeczeństwo, a z którym skutecznie walczą lubuscy policjanci. W połowie sierpnia praca operacyjna pozwoliła na uzyskanie wiedzy o rosnących na terenie Gorzowa Wlkp. krzewów konopi indyjskich, z których produkuje się marihuanę. Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP przystąpili do pracy. Ustalenia potwierdziły się w stu procentach, kiedy okazało się, że w wytypowanym miejscu rosną gęsto krzewy konopi indyjskich. Niektóre z nich miały prawie trzy metry wysokości. Na miejscu, przy udziale policyjnych techników kryminalistyki zabezpieczono łącznie 2 tys. roślin, które następnie przewieziono do policyjnego magazynu. Po dokonaniu badań laboratoryjnych i wydaniu postanowienia przez Sąd narkotyki zostaną procesowo i komisyjnie zniszczone.

Ujawnienie prawie dwóch tysięcy krzewów konopi indyjskich to niewątpliwie sukces Lubuskiej Policji w walce z przestępczością narkotykową. Można by z nich wyprodukować ponad 40 kg marihuany. Z takiej ilości można przygotować ponad 40 tys. porcji narkotyków o czarnorynkowej wartości około miliona trzystu tysięcy złotych.

KWP Gorzów Wlkp

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.