Policyjne podsumowanie weekendu

29 sierpień 2016
(0 głosów)
Autor: 
Pixabay

Za nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Na lubuskich drogach był spory ruch. W województwie doszło do kilku wypadków.

Funkcjonariusze lubuskiej drogówki mieli sporo zadań na drogach i przy zabezpieczaniu imprez plenerowych.

W czasie weekendu na drogach województwa doszło do 5 wypadków, w których rannych zostało 7 osób, nikt nie zginął. Policjanci zatrzymali 45 osób, które mimo tego, że spożywali wcześniej alkohol, postanowiło wsiąść za kierownicę. Wśród nich był 38-letni mężczyzna, który na drodze powiatowej prowadzącej przez miejscowość Wielowieś (pow. sulęciński) zjechał motorowerem z drogi i uderzył w drzewo. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy. Badanie wykazało, że w jego organizmie było prawie 2,5 promila alkoholu. Zderzenie dla nietrzeźwego kierowcy zakończyło się złamaniami.

W sobotę (27.08) w Przytocznej policjanci zatrzymali do drogowej kontroli vw golfa. Razem z kierującym w samochodzie było osiem osób. Na miejscu pasażera jechała kobieta, która trzymała 9-miesięczne niemowlę. Na tylnej kanapie policjanci pod kocem odkryli pięcioro dzieci w wieku od 4 do 9 lat. 24–letniemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna nie posiadał dokumentów od pojazdu, a auto było niesprawne technicznie. Policjanci dopilnowali, by dzieci bezpiecznie dotarły do domu. Na miejsce kierowca wezwał znajomego, który swoim pojazdem po kolei zabierał młodych pasażerów. W sprawie 24-letniego kierowcy policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.