Skuteczna akcja nowosolskiej policji

31 sierpień 2016
(0 głosów)
Autor: 

Nielegalny towar zabezpieczony. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi.

W poniedziałek 29 sierpnia  policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Kryminalnego nowosolskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który zajmował się wprowadzaniem do obrotu różnego rodzaju towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi. W trakcie przeszukania pomieszczenia policjanci znaleźli maszynki do golenia, elektryczne szczoteczki oraz karty pamięci oznaczone podrobionymi, zastrzeżonymi znakami producentów znanych marek.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa mężczyzna został zatrzymany, a towar zabezpieczony. Łącznie zabezpieczono kilkanaście kartonów „podróbek”. Pokrzywdzone firmy – właściciele zastrzeżonych znaków towarowych jeszcze nie oszacowali ostatecznie swoich strat, jednak policjanci zajmujący się tą sprawą przypuszczają, że mogą one sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu. Podejrzanym okazał się 29-letni mieszkaniec Nowej Soli, usłyszał już zarzuty. Za wprowadzenie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a jeśli okaże się, że uczynił sobie z tego stałe źródło dochodu, zagrożenie karą wzrasta do pięciu lat.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.