Nocni wandale zatrzymani

31 sierpień 2016
(0 głosów)
Autor: 

Wschowscy policjanci skutecznie walczą z wandalami, o czym świadczyć może ustalenie personaliów dwóch młodych mężczyzn, którzy w połowie sierpnia pod osłoną nocy, wędrując po mieście uszkodzili donice kwiatowe na terenie jednej ze wschowskich placówek oświatowych.

Brakiem poszanowania do cudzej własności wykazali się dwaj mieszkańcy Wschowy, którzy w nocy z 15 na 16 sierpnia wdarli się na plac zabaw jednej z placówek oświatowych we Wschowie i porozbijali donice kwiatowe. Pomocy w ustaleniu danych personalnych dwóch wschowian okazał się zapis z monitoringu. Sprawcy zachowywali się bardzo agresywnie. Nocni wandale wyżyli się również na rosnącej przy placu choince. Po kilkunastu minutach pozostawili na dziecięcym podwórku zabaw puszki po wypitych piwach i porozbijane donice. W trakcie wykonywania czynności wschowscy policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o tym, że tej samej nocy z terenu siedziby jednej z firm mieszczących się we Wschowie została skradziona duża donica kwiatowa, która przymocowana była do podłoża. Z zapisu monitoringu wynikało, że mogli być to ci sami mężczyźni. Nocni wandale odczepili donicę od podłoża. Wyrzucili rosnące w niej kwiaty i oddalili się. Zapoznani z zapisami z monitoringów wschowscy policjanci wydziału prewencji wytypowali niszczycieli – 18-latka i 22-latka, którym zostały przedstawione zarzuty uszkodzenia mienia, do których przyznali się.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.