Kryminalni zlikwidowali uprawę konopi

06 wrzesień 2016
(0 głosów)
Autor: 

Wschowscy policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej zlikwidowali kolejną domową uprawę konopi indyjskich. Kryminalni w trakcie czynności zabezpieczyli 23 krzewy. Szacowana wartość czarnorynkowa narkobiznesu to ponad 20 tys. złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego wschowskiej Policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w miniony piątek (2 września) zabezpieczyli rośliny konopi indyjskich na terenie jednej z posesji w powiecie wschowskim. Z informacji wynikało, że młody mężczyzna miał zajmować się tam uprawą krzewów konopi. Podczas kontroli przypuszczenia wschowskich mundurowych potwierdziły się. W trakcie przeszukania terenu posesji oraz zabudowań natrafili na pokaźne krzewy marihuany. Kryminalni zabezpieczyli 20 donic z dorodnymi krzakami, a na poddaszu budynku trzy ścięte, poddane już suszeniu. Zabezpieczono także donice, wiaderka oraz przedmioty służące do uprawy roślin. Mężczyzna swoją plantację rozpoczął wiosną bieżącego roku, a zakończyć chciał jesienią.

Szacowana wartość czarnorynkowa narkobiznesu to ponad 20 tys. złotych. 5 września zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty. Prokurator Rejonowy we Wschowie wobec 33-letniego mieszkańca powiatu wschowskiego zastosował poręczenie majątkowe.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.