Użył atrapy podczas napadu

07 wrzesień 2016
(0 głosów)
Autor: 

W Strzelcach Krajeńskich 25-latek został aresztowany za rozbój z użyciem atrapy broni.

Strzeleccy policjanci z wydziału kryminalnego wraz z antyterrorystami zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Strzelce Krajeńskie. Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie rozboju z użyciem atrapy broni palnej oraz użycie gróźb karalnych i narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia.

Jak podaje gorzowska policja:

W poniedziałek , 29 sierpnia strzeleccy policjanci przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego, który dzień wcześniej został napadnięty przez 25-letniego mieszkańca gminy Strzelce Krajeńskie. Pokrzywdzony doznał licznych obrażeń ciała, co naraziło go na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Tego samego dnia agresywny mężczyzna miał również telefonicznie grozić pokrzywdzonemu pozbawieniem życia.

Niedługo po tym, jak policjanci przyjęli zgłoszenie o przestępstwie, miało miejsce kolejne niebezpieczne zajście z udziałem wspomnianego 25-latka. Mieszkanka Strzelec Krajeńskich zawiadomiła, że młody mężczyzna przykładając jej do głowy przedmiot przypominający broń palną, zażądał oddania portfela. Z zeznań pokrzywdzonej wynikało, że napastnikiem mógł być ten sam 25-latek łączony z wcześniejszą sytuacją.

Z uwagi na niebezpieczne zachowania mężczyzny i prawdopodobieństwo kolejnego niebezpiecznego incydentu z jego udziałem, oraz podejrzenie posiadania przez niego broni palnej, do pracy przystąpili strzeleccy kryminalni. Szybko ustalono dokładne dane mężczyzny oraz miejsce, w którym może się ukrywać. Kryminalni wspierani przez policjantów Sekcji Antyterrorystycznej udali się pod ustalony adres i zatrzymali niebezpiecznego mężczyznę. Przedmiot przypominający broń palną, okazał się atrapą.

25-latkowi postawiono trzy zarzuty: narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, groźby karalne oraz usiłowanie rozboju. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12-lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na dwa miesiące.

Fot. KWP w Gorzowie Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.