Okradali automaty do gier

08 wrzesień 2016
(0 głosów)

Policjanci z wydziału Kryminalnego komisariatu Policji w Sulechowie zatrzymali dwóch mężczyznę, podejrzanego o włamania do automatów do gier. Obaj są znani Policji i wcześniej byli już notowani za podobne przestępstwa.

Sulechowscy kryminalni w wyniku działań operacyjnych ustalili tożsamość mężczyzn, którzy włamywali się do automatów do gier o niskiej wygranej na terenie Babimostu i Kargowej. Ponadto w toku dalszych prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że sprawcy działali także w innych miastach m.in. Zbąszynku, Wschowie i jednej z miejscowości woj. wielkopolskiego. Wstępnie ustalono, że działali w okresie od 28 czerwca do 8 lipca.

Policjanci wytypowali osoby podejrzane i zatrzymali je. Zatrzymanymi okazali się 28-latek i 39-latek, mieszkańcy gmin Trzebiechów i Kargowa. Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni i nie spodziewali się zatrzymania.

Jak ustalili policjanci, podejrzani ukradli z automatów w trzech tylko miejscowościach ponad 20 tys. zł. Mundurowi czekają na informacje o kwoty z pozostałych okradzionych przez nich miejsc. Ponadto policjanci sprawdzają czy sprawcy nie mają na swoim koncie także innych podobnych przestępstw.

Zatrzymani mężczyźni przyznali się do 6 włamań. Po przesłuchaniu i zebraniu materiału dowodowego przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.

Decyzją Prokuratora Rejonowego w Świebodzinie mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. Sprawa jest rozwojowa, a funkcjonariusze będą ustalać czy sprawcy nie działali także w innych miejscowościach woj. lubuskiego i wielkopolskiego, a być może także ościennych województwach.

KMP Zielona Góra

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.