Działania „Bachus"

08 wrzesień 2016
(0 głosów)

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania „Bachus”. Pod tą nazwą kryją się kontrole stanu trzeźwości kierujących poruszających się po ulicach Winnego Grodu. W działaniach zielonogórskich funkcjonariuszy wspierają koledzy z innych jednostek woj. lubuskiego.

Działania prowadzone są codziennie w różnych punktach miasta. Kontrole odbywają się zazwyczaj wcześnie rano i do południa. Niewykluczone, że kontrole będą odbywały się także w innych godzinach.

Podczas działań policjanci zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości, a w uzasadnionych przypadkach kierujący mogą się spodziewać także badania na obecność środków odurzających w organizmie. Ponadto policjanci zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach oraz niekorzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy.

W trakcie dzisiejszych działań policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy jechali będąc pod wpływem alkoholu. Jeden z nich, zatrzymany na ul. Botanicznej, kierując autobusem przewoził pasażerów. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierowca miał prawie 0,5 promila. Oczywiście policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę. Pasażerowie autobusu musieli przesiąść się do innego pojazdu. Mężczyzna i stracił prawo jazdy, a po autobus zgłosił się inny kierowca.

Kilka godzin później, podczas kontroli prowadzonej na ul. Wrocławskiej, policjanci zatrzymali kierującego samochodem dostawczym. Tym razem badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierujący popełnił przestępstwo. Mężczyzna miał ponad promil.

Przez następnych kilka dni policyjne działania „Bachus” będą kontynuowane, dlatego już teraz przestrzegamy wszystkich kierujących przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że za jazdę po alkoholu grozi utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

Przypominamy również, że w zielonogórskich jednostkach Policji, jak również w komisariacie w Sulechowie można wykonać bezpłatne i anonimowe badanie na obecność alkoholu w organizmie.\KMP Zielona Góra

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.