Wiózł dziecko do przedszkola. Miał promil alkoholu w organizmie

08 wrzesień 2016
(0 głosów)
KWP Gorzów Wlkp

Całkowitym brakiem odpowiedzialności i wyobraźni wykazał się mieszkaniec gminy Wschowa, który dzisiejszego poranka wiózł pięcioletnie dziecko do przedszkola, mając prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyznę zatrzymali do kontroli policjanci ruchu drogowego monitorujący stan bezpieczeństwa w rejonach wschowskich szkół i przedszkoli.

„Bezpieczna droga do szkoły”, to wzmożone działania policjantów, przede wszystkim ruchu drogowego w rejonach szkół i przedszkoli. W czwartek /8 września/ o godzinie 8 rano we Wschowie przy jednej z ulic prowadzących do przedszkola, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego osobowym fordem.

W trakcie kontroli policjanci zauważyli na tylnym siedzeniu siedzącą dziewczynkę. Kierowca poinformował mundurowych o tym, że wiezie wnuczkę do przedszkola. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Wynik badania był zaskoczeniem dla samych policjantów. Okazało się, że mężczyzna wiózł wnuczkę do przedszkola mając prawie promil alkoholu w organizmie. 5-latka trafiła pod opiekę babci. Natomiast jej dziadek stracił prawo jazdy i usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Bezpieczna droga do szkoły, a co się z tym wiąże codzienny monitoring i kontrole przeprowadzane przez mundurowych w rejonach placówek oświatowych, będą miały na celu m.in. eliminowanie nieodpowiedzialnych opiekunów siadający za „kółkiem na podwójnym gazie”. Nie będzie taryfy ulgowej wobec lekkomyślnych kierowców, którzy swoim zachowaniem będą zagrażać życiu bądź zdrowiu dzieci. Kontrolowane będą również na bieżąco gimbusy przywożące dzieci do szkół i przedszkoli.

KWP Gorzów Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.