Motocyklista nie zatrzymywał się do kontroli...

12 wrzesień 2016
Autor: 

Żagańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali po pościgu motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli i w terenie zabudowanym, kilkukrotnie złamał przepisy.

10 września około godz. 20 jeden z policyjnych patroli ruchu drogowego zauważył jadący sportowy motocykl, w którym tablica rejestracyjna była niewłaściwie zamontowana i przez to nieczytelna. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych policjanci nakazali motocykliście zatrzymanie się do kontroli. Motocyklista nie reagował na sygnały policjantów do zatrzymania się i znacznie zwiększył prędkość uciekając przed policyjnym radiowozem. Wielokrotnie wyprzedzał inne pojazdy przekraczając podwójną linię ciągłą.

Policjanci w bezpieczny sposób kontynuowali pościg za motocyklistą do Nowogrodu Bobrzańskiego, a następnie przez miejscowości Włostów i Bieniów. W tym czasie na drodze motocyklista popełniał kolejne wykroczenia i stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym, wyprzedzając inne pojazdy na przejściach dla pieszych i na podwójnej linii ciągłej. W miejscowości Bieniów policjanci zrównali się radiowozem z motocyklistą, wyprzedzili go i blokując drogę zmusili go do zatrzymania się.

Kierowcą motocykla okazał się 37-letni mieszkaniec Żar, który miał prawo jazdy kategorii A, B i CE. Mężczyzna był trzeźwy i nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć powodów swojej ucieczki. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny motocykla. Ponadto mundurowi skierują do sądu wniosek o ukaranie nieodpowiedzialnego 37-latka za niestosowanie się do poleceń policjantów oraz popełnienie wielu wykroczeń stwarzających realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Odpowie również za wyprzedzanie w miejscach zabronionych i niestosowanie się do znaków drogowych.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.