Molestował dzieci – Grozi mu do 12 lat więzienia

15 wrzesień 2016
(0 głosów)

Wielomiesięczna praca gorzowskich policjantów, prowadzona pod nadzorem prokuratury pozwoliła przedstawić 9 zarzutów 27-latkowi podejrzanemu o molestowanie seksualne kilkunastoletnich dzieci.

Mężczyzna wpadł w ręce Policji, kiedy próbował „zwerbować” kolejne dzieci przy jednej z gorzowskich szkół. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Cała sprawa ujrzała światło dzienne 28 września 2015 roku. Wtedy to 27-letni Dawid W. dostał się na teren jednej z gorzowskich szkół i zwabił w krzaki dwie niepełnosprawne dziewczynki. Kazał dotykać swoich miejsc intymnych. Wszystko widział inny uczeń, który powiadomił nauczycieli. Na miejsce przyjechali gorzowscy policjanci. Dzięki pomocy i zaangażowaniu nauczycieli Dawid W. został obezwładniony i zatrzymany. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego gorzowskiej komendy. Ich wielomiesięczna praca pozwoliła na przedstawienie Dawidowi W. dziewięciu zarzutów związanych z nakłanianiem i obcowaniem płciowym z osobami poniżej 15 roku życia. Mężczyzna odpowie również za to, że swoim ofiarom prezentował treści pornograficzne oraz zmuszał je do obcowania płciowego wykorzystując do tego przemoc i groźby. Jego ofiarami padały kilkunastoletnie dzieci. Dawid W. nawiązywał z nimi kontakt za pomocą internetu i telefonu. W swojej pracy nad sprawą śledczy przesłuchali kilkudziesięciu świadków, i wykonali wiele innych czynności, które pozwoliły na przedstawienie Dawidowi W. dziewięciu zarzutów. 8 września 2016 roku gorzowska prokuratura skierowała do sądu przeciwko niemu akt oskarżenia.

KWP Gorzów Wlkp

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.