Mapa zagrożeń – policja systematycznie sprawdza zgłoszenia mieszkańców

28 wrzesień 2016
(0 głosów)

Policjanci z powiatu żagańskiego każdego dnia, systematycznie sprawdzają zgłoszenia mieszkańców w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci w ciągu kilku dni weryfikują nowe informacje i reagują na występujące zagrożenia.

Od 9 września tego roku na terenie województwa lubuskiego funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Poprzez strony internetowe, samorządy, lokalne media i dzięki spotkaniom prowadzonym przez dzielnicowych, informujemy mieszkańców o tym nowym narzędziu internetowym - dzięki łatwej w obsłudze aplikacji, codziennie przybywają nowe wskazania miejsc i występujących tam zagrożeń. 27 września w Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu odbyło się cotygodniowe spotkanie policjantów wchodzących w skład Zespołu ds. Koordynacji Służby. Podczas spotkania, które prowadził I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu, zostały omówione dotychczasowe zgłoszenia związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. W sumie, od momentu uruchomienia tego narzędzia, w powiecie żagańskim zgłoszono 64 zagrożenia (36 zgłoszeń w Żaganiu, 13 zgłoszeń z terenu działania Komisariatu Policji w Szprotawie i 15 zgłoszeń z terenu KP w Iłowej). Najczęściej zgłaszane są przez mieszkańców zagrożenia związane z ruchem drogowym: nieprawidłowe parkowanie, nieprawidłowe oznakowanie drogi i przekraczanie dozwolonej prędkości.

Oprócz systematycznego sprawdzania i weryfikowania zgłoszeń mieszkańców, nadal informujemy o możliwościach i zasadach funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. We wtorek (27.09) o nowym narzędziu internetowym rozmawiał z radnymi podczas sesji podinsp. Piotr Tomkiewicz, Komendant Komisariatu Policji w Szprotawie, Jeszcze w tym tygodniu w sprawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa spotka się z radnymi z Komisji Praworządności, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, mł. insp. Daniel Gotthardt, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu. Odwiedzając stronę internetową Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu (lub dowolnej jednostki Policji) i klikając na baner z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, możemy wskazać zagrożenie i sprawdzić o czym informują inni mieszkańcy. Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje dotychczasowych form zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

Źródło: KPP w Żaganiu

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.