W trosce o zwiększenie bezpieczeństwa

28 wrzesień 2016
Autor: 

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zorganizowali w Sulechowie spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy, celem poprawy bezpieczeństwa na odcinku drogi, gdzie we wrześniu doszło do wypadku śmiertelnego.

W związku z zaistniałym zdarzeniem drogowym ze skutkiem śmiertelnym policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wystąpili z wnioskiem do Urzędu Miasta i Gminy Sulechów o zorganizowanie spotkania w rejonie skrzyżowania z ulicą Warszawską, gdzie doszło do wypadku.

Dzięki temu w środę 27 września policjanci wspólnie z Burmistrzem Sulechowa i przedstawicielami UMiG zaczęli analizować okoliczności wypadku. W związku z dużym natężeniem ruchu na tej drodze, sprawdzono oznakowanie pionowe i poziome, jak również dyskutowano na temat podjęcia ewentualnych działań w celu poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku drogi w zakresie infrastruktury drogowej.

W wyniku podjętych rozmów wspólnie ustalono ewentualne rozwiązania mające zapewnić zwiększenie bezpieczeństwa na tym odcinku drogi, by nie dochodziło do poważniejszych zdarzeń drogowych. Zasugerowano utworzenie małego ronda przykręcanego, jak również zamontowanie czerwonych linii poprzecznych wibracyjnych. Jeśli na skrzyżowaniu pojawił się małe rondo, to należy liczyć się z tym, że ulegnie zmianie organizacja ruchu, a tym samym pojawią się nowe znaki drogowe.

KMP Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.