Kaskadowe kontrole prędkości na K-27

30 wrzesień 2016
(0 głosów)
Autor: 

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Żarach po raz kolejny przeprowadzili działania pn. ,,Prędkość”. Tym razem działania nietypowe, które mogą być zaskoczeniem dla kierowców. Pomiary prędkości dokonywane były kaskadowo, tzn. patrole były ustawione w kilku punktach na jednej trasie przejazdu.

Nadmierna prędkość, to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, w miniony czwartek (29 września) na drodze K-27, na odcinku Żary-Nowogród Bobrzański kolejny raz policjanci sprawdzali prędkość z jaką poruszają się kierujący.

Patrole ustawione w kilku punktach, dokonywały pomiaru prędkości, zmuszając niejako kierowców do jazdy zgodnie z przepisami. Na wspomnianej trasie, kierowcy chcąc dotrzeć do Zielonej Góry z Żar muszą przejechać przez kilka miejscowości. Nierzadko w tych miejscach nie zdejmują nogi z gazu. Zorganizowana po raz kolejny akcja ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność jazdy zgodnie z przepisami, w szczególności podczas przemieszczania się w terenie zabudowanym. Okolicznym mieszkańcom na pewno o wiele łatwiej będzie m.in. w bezpieczny sposób przejść na drugą stronę jezdni.

To miejsce na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazała również społeczność lokalna. Podczas działań ukarano mandatami oraz punktami karnymi 19 kierujących. Kaskadowych pomiarów prędkości można spodziewać się jeszcze w najbliższym czasie.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.