Nie ustąpił pierwszeństwa, stracił prawo jazdy…

03 październik 2016
(0 głosów)
Autor: 

29 września w czwartek zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującemu skodą, który spowodował kolizję drogową z ciężarówką na drodze S3. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Około godziny 16 na wysokości Raculi kierująca samochodem zatrzymała się, aby ustąpić pierwszeństwa ciężarówce jadącą drogą nr 3. Nagle jej pojazd ominął kierujący skodą, który chciał zdążyć przed nadjeżdżającą ciężarówką. Niestety źle ocenił sytuację i doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym jadącym od strony Nowej Soli.

Kierujący ciężarówką, chcąc uniknąć zderzenia ze skodą próbował odbić w lewo, jednak było już za późno i uderzył w jej lewy bok, a następnie po przejechaniu przeciwległego pasa jezdni zjechał z nasypu wiaduktu i wywrócił się na bok.

Na miejsce natychmiast został wezwany patrol drogówki i pogotowie ratunkowe. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierującym samochodem marki skoda okazał się 24-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego, który jechał razem z innym mężczyzną. Jak tłumaczył mundurowym wydawało mu się, że zdąży przed samochodem ciężarowym. Nie zdawał sobie sprawy, że stworzył realne zagrożenie nie tylko dla siebie samego, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez naruszenie przepisów drogowych dotyczących nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Skierowali również wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny za to wykroczenie.

4

KMP Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.