Odpowiedzą za kradzieże aut

03 październik 2016
(0 głosów)

W sobotni wieczór /1 października/ policjanci prewencji zatrzymali trzech mężczyzn mających związek z kradzieżami osobowego opla i bmw, do których doszło tego samego dnia we Wschowie. Pierwsze auto mężczyźni zdążyli szybko sprzedać. W trakcie policyjnej kontroli wciągali na lawetę bmw.

Sobotniego wieczoru dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację o kradzieży osobowego opla zaparkowanego przy jednej z ulic w mieście. Na miejscu widoczne były ślady bieżnika, które wskazywały na to, że auto zostało załadowane na lawetę. Policjanci w trakcie zbierania szczegółowych informacji ustalili, że w godzinach popołudniowych widzianych było trzech młodych mężczyzn, którzy jeździli auto lawetą na zamiejscowych tablicach rejestracyjnych. Z kolejnych ustaleń wynikało, że mężczyźni pukali do pobliskich domów i pytali o właściciela opla pod pretekstem kupna. W momencie kiedy okazało się, że w żadnym z odwiedzonych domów nie zastali właściciela samochodu postanowili załadować go na lawetę.

Wschowscy kryminalni podjęli czynności z pokrzywdzonym, natomiast policjanci prewencji patrolowali przyległe ulice w poszukiwaniu wspomnianej auto lawety. Po kilku minutach przy jednej z ulic w mieście mundurowi zauważyli trzech mężczyzn odpowiadających podanym rysopisom. W chwili kiedy policjanci podjechali do nich, mężczyźni ładowali na lawetę osobowe bmw. Ich sposób działania w tym przypadku był podobny. W momencie kiedy nie zastali właściciela postanowili z autem odjechać. Zaangażowani w sprawę kryminalni ustalili, że mężczyźni osobowego opla zdążyli już sprzedać i podzielić się pieniędzmi. Dwóch mieszkańców powiatu górowskiego w wieku 26 i 31 lat trafiło do policyjnego aresztu. Trzecim 16-letnim zajmie się sąd rodzinny. Mężczyźni odpowiedzą za kradzieże aut.

KWP Gorzów Wlkp

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.