Masturbował się przed trzylatką

03 październik 2016
(1 głos)

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie, który 3 czerwca 2016 r. w Zielonej Górze, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem, masturbował się przed trzyletnią dziewczynką.

W tym dniu kobieta odebrała ze żłobka swoją trzyletnią córkę. Gdy umieszczała ją w samochodzie zauważyła zbliżającego się mężczyznę, który podchodząc do samochodu zaczął się rozbierać a następnie wykonywać inne czynności seksualne. Kobieta pospiesznie zamknęła drzwi pojazdu, nie mogła jednak odjechać, z uwagi na fakt, że mężczyzna stał przed pojazdem i nadal wykonywał określoną czynność. Kobieta użyła wówczas sygnału dźwiękowego, co skłoniło mężczyznę do ucieczki, a następnie telefonicznie powiadomiła policję.

Na zabezpieczonym monitoringu odtworzono zdarzenie będące przedmiotem zawiadomienia.

Tego samego dnia oskarżony był widziany jeszcze w innym miejscu Zielonej Góry, w centrum miasta gdzie dopuścił się podobnego zdarzenia połączonego z próbą otwarcia drzwi pojazdu, kierowanego przez inną kobietę.

W związku z uzasadnionymi wątpliwościami co do poczytalności oskarżonego został on poddany jednorazowemu badaniu psychiatryczno-psychologicznemu. W wydanej opinii biegli podkreślili jego upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym oraz wskazali ograniczoną w stopniu znacznym zdolność rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz nałożył na niego zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 300 m od placówek edukacyjnych i miejsc gromadzenia się nieletnich.

Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.