Policjanci kontrolują samochody z napisem Nauka Jazdy

05 październik 2016
(1 głos)

Od rana policjanci z zielonogórskiej drogówki prowadzą działania Nauka jazdy, mające na celu między innymi sprawdzenie czy pojazdy są prawidłowo przystosowane do nauki jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji po raz kolejny prowadzą na terenie miasta działania prewencyjne, podczas których zatrzymują do kontroli drogowej samochody Nauki jazdy. Działania te trwają cały dzień, a patrole rozmieszczone są w różnych miejscach Zielonej Góry.

W trakcie kontroli policjanci sprawdzają przede wszystkim stan trzeźwości instruktora i kursanta, jak również zwracają uwagę na wiele innych rzeczy, które mają wpływ na bezpieczną jazdę samochodem. Ważną kwestią dla patrolu jest czy wszystkie osoby zapięte pasy bezpieczeństwa oraz sprawdzają ilość osób znajdujących się w pojeździe.

Podczas kontroli policjanci dokładnie sprawdzają czy pojazd służący do nauki jazdy jest prawidłowo wyposażony, a więc czy samochód posiada gaśnicę, trójkąt, ogumione koło zapasowe jak również czy na samochodzie widnieje opis szkoły Nauki Jazdy wraz z adresem, odpowiednią dokumentację związaną ze szkoleniem, a w szczególności kartę przeprowadzonych zajęć.

ZKS KMP Zielona Góra

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.