80-latka straciła 14 tysięcy złotych

06 październik 2016
Autor: 

Do domu 80-letniej gorzowianki przyszły dwie osoby, które podawały się za przedstawicieli firmy wodociągowej. Chcieli sprawdzić instalację. Z mieszkania kobiety zniknęły pieniądze.

Mieszkanka Gorzowa wracała wczoraj (5 października) po godz. 11 z zakupów. W pewnej chwili podeszła do niej około 25-letnia kobieta. Zaproponowała zaniesienie zakupów, ale 80-latka odmówiła i sama poszła do domu. Tam po raz kolejny zauważyła 25-latkę, która stwierdziła, że jest z wodociągów i trzeba sprawdzić instalację.

Chwilę później do mieszkania 80-latki wszedł około 35-letni mężczyzna. Ten zajął właścicielkę sprawdzaniem wody z kranów. W pewnym momencie stwierdził, że musi wyjść i sprawdzić coś na zewnątrz. 80-letnia kobieta zauważyła, że w mieszkaniu nie było także koleżanki hydraulika. Po chwili zorientowała się, że prawdopodobnie została oszukana. Z mieszkania zginęło 14 tysięcy złotych. O sprawie poinformowała policjantów, którzy pracują nad sprawą.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, by w kontaktach z obcymi osobami zachowywać szczególną ostrożność. Samo oświadczenie, że ktoś jest z administracji czy wodociągów nie wystarczy. Takie osoby zawsze można sprawdzić w instytucjach, które reprezentują. Takie zachowanie może spłoszyć potencjalnego oszusta. Warto także, aby podczas wizyty, obecny był ktoś z rodziny lub zaufany sąsiad. Cały czas obserwujmy osoby, które są w mieszkaniu. Jeśli staniemy się ofiarami oszusta, należy zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Do ustalenia sprawców niezbędny jest ich rysopis. Być może przyjechali samochodem. Warto porozmawiać z sąsiadami. Może oni widzieli nieznajomych.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.