Skrępowali pracownika sklepu i ukradli utarg

06 październik 2016
(0 głosów)
Autor: 

Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 2 mężczyzn w wieku 26 lat.

Podejrzanym zarzucono, że w nocy na 29 sierpnia 2016 r. w Krośnie Odrzańskim, po przewróceniu pokrzywdzonego na ziemię, a następnie skrępowaniu mu przy użyciu taśmy klejącej nóg, głowy i ust i w ten sposób doprowadzeniu go do stanu bezbronności skradli pieniądze w kwocie 5200 zł pochodzące z utargu pobranego z jednego ze sklepów w Krośnie Odrzańskim. Następnie grożąc mu pozbawieniem życia zmusili do ujawnienia numeru kodu do sejfu zamontowanego wewnątrz kabiny użytkowanego samochodu, z którego skradli również pieniądze w kwocie 10 450 zł pochodzące z utargów pobranych ze sklepów i następnie pozostawili pokrzywdzonego w zamkniętej części ładunkowej pojazdu - chłodni.

Pokrzywdzony w wyniku zastosowanej wobec niego siły i użytych przez podejrzanych środków obezwładniających doznał ogólnych obrażeń, które spowodowały rozstrój zdrowia na czas poniżej 7 dni. Jak ustalono, podejrzani następnie dokonali zaboru w celu krótkotrwałego użycia samochodu na szkodę kolejnego pokrzywdzonego, po czym po dojechaniu do Słubic, przy użyciu oryginalnych kluczy włamali się do wnętrza trzech zamkniętych sklepów firmowych i skradli z nich pieniądze w kwocie 32.430,00 złotych i 1342,53 euro na szkodę spółki.

Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim w dniu 05.10.2016 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował areszt wobec podejrzanych na okres 3 miesięcy.

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.