Wyłudził pieniądze podając się za wojskowego

09 październik 2016
(0 głosów)
Autor: 

37 letni mężczyzna sfałszował dokumenty potwierdzające zatrudnienie w wojsku i wyłudził pożyczkę.

Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie, który 2 lipca 2015 roku, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz uzyskania pożyczki gotówkowej, złożył stwierdzające nieprawdę podrobione pisemne oświadczenia o zatrudnieniu w Jednostce Wojskowej na stanowisku dowódcy wozu dowodzenia i wysokości osiąganych zarobków oraz podrobione elektronicznie wygenerowane potwierdzenie przelewu uposażenia. Następnie w mieszkaniu w Żarach zawarł, za pośrednictwem doradcy klienta, umowę pożyczki gotówkowej na kwotę 500 zł, a 21 sierpnia 2015 roku zawarł umowę pożyczki na kwotę 800 zł. Oskarżony doprowadził spółkę udzielającą pożyczki do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

żródło: Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.